Bestsellery Empiku 2021 – wśród nominowanych w Muzyce sanah i Mata

Bestsellery Empiku 2021 – wśród nominowanych w Muzyce sanah i Mata

Najbardziej emocjonujące, wciągające i inspirujące – znamy nominowanych do Bestsellerów Empiku: corocznych nagród dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki i filmów.

W 2021 roku klienci salonów Empik i Empik.com oraz użytkownicy aplikacji Empik, Empik Go, Empik Music, Empik Bilety i Going. poprzez swoje kulturalne wybory i zakupy oddali w plebiscycie blisko 50 milionów głosów!

Ulubionych twórców polskiej publiczności poznamy 15 lutego podczas gali finałowej Bestsellerów Empiku 2021 transmitowanej na antenie TVN oraz streamingowanej w kilku kanałach społecznościowych. W trakcie wydarzenia zostaną również przyznane Literackie, Muzyczne i Filmowe Odkrycia Empiku – wyróżnienia dla artystów, którzy w minionym roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Kto ma szanse na statuetki?

Polska muzyka na TOPie

Tegoroczne muzyczne nominacje do Bestsellerów Empiku potwierdzają, że uwielbiamy słuchać polskich piosenek. Na statuetkę w kategorii Pop & rock szansę mają: „Irenka” sanah (Magic Records/Universal Music Polska), „Męskie Granie 2021” Męskie Granie Orkiestry 2021 (Mystic Production/Sony Music Entertainment Poland) i „Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni (Agora S.A.). O wygraną polscy artyści powalczą z Adele, która po 6 latach powróciła w wielkim stylu z albumem „30” (Sony Music Entertainment Poland) oraz z zespołem Måneskin, ubiegłorocznym triumfatorem Konkursu Piosenki Eurowizji. Dominacja polskiej muzyki widoczna jest także w streamingu, gdzie królowali sanah (solo i w duecie z Vito Bambino), Męskie Granie Orkiestra 2021 i Mata. Szansę na drugą statuetkę ma również włoska formacja Måneskin, która porwała słuchaczy rockowym „I WANNA BE YOUR SLAVE”.

W 2021 roku swoją pozycję na polskiej scenie hip-hopowej umocnili przedstawiciele nowego pokolenia – Mata, Sobel, Ekipa oraz duet Avi x Louis Villain. Miejsca młodym nie ustępował jednak legendarny Sokół. W tej edycji Bestsellerów pojawia się także nowa muzyczna kategoria Live, dedykowana koncertom, trasom i festiwalom. Największym wzięciem w 2021 roku w Empik Bilety i Going. cieszyły się wejściówki na koncert Maty oraz trasy Young Leosi i PRO8L3M, FEST Festiwal i pożegnalne występy elektronicznego duetu Bass Astral x Igo.

Artyści, których warto znać

Odkrycia Empiku zostaną przyznane już trzeci raz. – To wyróżnienia dla zdolnych artystów, którzy w minionym roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie literatury, muzyki i filmu, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Łączy ich odważna i oryginalna wizja artystyczna, zmieniająca optykę patrzenia na świat i wyznaczająca możliwe kierunki rozwoju rodzimej kultury. Nagroda przyczynia się do promocji tych twórców oraz poszerzenia grona ich dotychczasowych odbiorców – tłumaczy Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

Świeżych, nietuzinkowych brzmień muzycznych poszukiwało Jury w składzie: Hania Rani, Mela Koteluk, Marcin Wojciechowski oraz Anna Maria Żurek i Dominik Sadowski jako reprezentanci Empiku. Do nagrody nominowani są Luna, OCHMAN, Oxford Drama, Patrick the Pan oraz Szczyl.

Specjalna Nagroda Publiczności

W tym roku po raz pierwszy w historii zostanie wręczona specjalna Nagroda Publiczności. Spośród wszystkich nominowanych w 12 kategoriach internauci wskażą jednego zwycięzcę – bestsellera bestsellerów, czyli najlepszą ich zdaniem kulturalną premierę 2021 roku. Głosowanie w aplikacji mobilnej Empik startuje 1 lutego i potrwa 10 dni.  Warto uzasadnić swój wybór, ponieważ na autorów najciekawszych wypowiedzi czekają trzy podwójne zaproszenia na plan wielkiej produkcji telewizyjnej. Zwycięzcy spędzą ekscytujący dzień w towarzystwie największych gwiazd – od prób do samej gali Bestsellerów Empiku na żywo.

Gala. Nagrody. Kultura.

Do kogo powędrują statuetki Bestsellerów i Odkryć Empiku 2021, dowiemy się już 15 lutego podczas widowiskowej gali. To będzie porywająca opowieść o sile kultury i twórczego talentu. Transmisja wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 20:15, natomiast o 19:45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, który będzie można śledzić na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Po raz kolejny Empik szykuje zaskakującą oprawę muzyczną – tym razem we współpracy ze znanym producentem i aranżerem muzycznym Wojtkiem Urbańskim.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia Empik.com/BestselleryEmpiku.

Bestsellery Empiku to całoroczny plebiscyt kulturalny. Każdy wybór czy zakup w salonach stacjonarnych Empik, w sklepie online Empik.com, w aplikacji Empik Go, serwisach Empik Music, Empik Bilety i Going. to głos oddany na konkretną książkę, audiobook, podcast, film, muzyczny album i utwór oraz wydarzenie live. Skala głosowania sprawia, że od 1999 roku Bestsellery Empiku stanowią wyznacznik najważniejszych zjawisk i trendów rodzimej sceny literackiej, muzycznej i filmowej. To zarazem jedne z najbardziej demokratycznych nagród w sferze kultury i rozrywki – zwyciężają twórcy najchętniej wybieranych w danym roku dzieł. Brane są pod uwagę całoroczne wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów – na wszystkich nośnikach (np. w przypadku książek wydania papierowe i e-booki) i w różnych wydaniach (oprawa miękka, twarda, kieszonkowa). Nominacje są wyłaniane wyłącznie z grona pozycji premierowych, wydanych w danym roku kalendarzowym.

Bestsellery Empiku 2021 – wśród nominowanych w Muzyce sanah i Mata / FOTO. materiały promocyjne

BESTSELLERY EMPIKU 2021 – WYBRANE NOMINACJE (kolejność alfabetyczna według tytułów):

MUZYKA

Rap & hip-hop

Akademia Sztuk Pięknych, Avi x Louis Villain, Moya Label/e-Muzyka/Step Hurt

Młody Matczak, Mata, SBM Label/e-Muzyka

Nic, Sokół, Prosto Label/e-Muzyka

Pułapka na motyle, Sobel, Def Jam Poland/Universal Music Polska

Sezon 3, Ekipa, Ekipa/DonPro, Musicom/e-Muzyka

Pop & rock

30, Adele, Sony Music Entertainment Poland

Irenka, sanah, Magic Records/Universal Music Polska

Męskie Granie 2021, Męskie Granie Orkiestra 2021, Mystic Production/Sony Music Entertainment Poland

Mogło być nic, Kwiat Jabłoni, Agora S.A.

Teatro D’ira. Volume 1, Måneskin, Sony Music Entertainment Poland

Streaming

Ale jazz!, sanah, Vito Bambino

etc. (na disco), sanah

I Ciebie też, bardzo, Męskie Granie Orkiestra 2021

I WANNA BE YOUR SLAVE, Måneskin

Kiss cam (podryw roku), Mata

Live

Bass Astral x Igo – pożegnalna trasa: „Last Dance” (9 miast)

FEST Festival 2021

Mata – koncert na Lotnisku Bemowo

PRO8L3M – trasa: „Art Brut 2” (13 miast)

Young Leosia – Hulanki Tour (8 miast)

ODKRYCIA EMPIKU 2021 – NOMINACJE (kolejność alfabetyczna według twórców):

MUZYKA  

Luna „Caught In The Night”, Universal Music Polska

OCHMAN „Ochman”, Universal Music Polska

Oxford Drama „What’s The Deal With Time?”, Oxford Drama/Asfalt Distro

Patrick the Pan „Miło Wszystko”, Agora S.A.

Szczyl „Polska Floryda”, Sony Music Entertainment Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.