Betlejem w Gdyni

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata rozbrzmiały 14 stycznia na gdyńskiej Arenie. To już druga edycja trasy Betlejem w Polsce, która nie tylko jest wyśmienitą muzyczną ucztą. Tysiące ludzi zgromadziło się na arenie, by przeżyć wspólnie niesamowite duchowe doświadczenie i tym samym pomóc potrzebującym. 

W niedzielny wieczór Arena w Gdyni zamieniła się w miejsce opowieści o Zbawicielu, o okolicznościach i celu Jego przyjścia na ziemię. Cała historia została przedstawiona przez znanych artystów na najwyższym światowym poziomie w zupełnie nowych, ciekawych aranżacjach. Każda kolęda niosła ze sobą pierwiastek kultury danego kraju, z odmiennych okresów na przestrzeni czasu. Pieśni pochodziły między innymi z Kapadocji, Ukrainy, Francji, Izraela i Czech. Tego wieczoru muzyka napełniła słuchaczy życzliwością, która była namacalna podczas drugiej i trzeciej części wieczoru. Publiczność podzieliła się opłatkiem (który był dołączony do programu otrzymanego przy wejściu), a następnie artyści razem z widzami stworzyli poprzez radosne kolędowanie rozśpiewaną wspólnotę.

Przez ponad dwie godziny mogliśmy wysłuchać artystów z różnych środowisk muzycznych, którzy na potrzebę Betlejem w Polsce stworzyli niepowtarzalny zespół. W jego skład wchodzą: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Dana Vynnytska, Agieszka Musiał, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Mateusz Otremba, Jan Smoczyński, Adam Krylik, pod skrzydłami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy – AUKSO, na czele której stoi Marek Moś. Każdy z wymienionych muzyków posiada odmienną charyzmę, barwę głosu oraz ruchy sceniczne. Kto by się spodziewał, że wszystkie te cechy stworzą razem niesamowicie piękną, jak również pełną sprzeczności harmonię.


spotykamy się dzisiaj gdzieś na styku zachodniego i wschodniego świata, przywołując część z tych kolęd- hymnów po raz pierwszy w polskim przekładzie językowym, odkrywając ich bogactwo i chroniąc je tym samym od zapomnienia.

Artyści udowodnili po raz kolejny, że sztuka jest kluczem do duszy człowieka, poprzez własną interpretację najpiękniejszych kolęd świata:

 1. Mesjasz
 2. Głos Wdzięczny Z Nieba Wychodzi
 3. Veni, Veni Emanuel
 4. Cudowna Różdżka
 5. Lecha Dodi
 6. Chrystus Się Nam Narodził Dzisiaj
 7. Tryumfy Króla Niebieskiego
 8. Niebo Wykrzykuj
 9. W Tę Noc
 10. Radosna Nowina
 11. Dobry Wieczer Tobie
 12. O Błogosławiony
 13. Czas Radości, Wesołości
 14. Cóż To Za Dziecię
 15. Złote Drzewko
 16. Syn Został Nam Dany
 17. Słuchaj Brzmi Aniołów Pieśń
 18. Przyszedł Bezbronny Na Świat
 19. Król Wszechświatów


Podobnie jak w zeszłej edycji Betlejem w Polsce, dochód z całej trasy zostanie przekazany na akcję Głodnych Nakarmić. Każdy z nas może dać coś od siebie poprzez kupno biletu, albumu muzycznego (dostępny po koncercie/na oficjalnej stronie Betlejem w Polsce) lub dokonując bezpośredniej wpłaty na konto. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę oraz Facebooka.

Betlejem w Polsce- strona

Betlejem w Polsce na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.