BIGOTKA TOUR 2 – Mery Spolsky wraca do Torunia (16.04)

Mery Spolsky rusza w drugą część trasy promującej album „Dekalog Spolsky”, który ukazał się 27 września. BIGOTKA TOU 2 to kontynuacja jesiennej świetnie przyjętej przez fanów trasy, która zakończyła się finałem na głównej scenie warszawskiego klubu Stodoła.

Wiosenna trasa Mery to 10 koncertów, w całej Polsce – poza jednym w La Rosiere, Francja SnowShow (25.03). Trasa zakończy się festiwalowym finałem podczas poznańskiego Enea Spring Break, gdzie artystka zagra po raz drugi.

„Moje koncerty są jednym wielkim wysiłkiem cardio, w którym tylko jeden raz można odpocząć na piosence „Szafa Meryspolsky”. W każdym mieście wyłaniają się wtedy wzruszające światełka wśród publiczności. Poza tym można potańczyć, pobawić się w grę w skojarzenia przy piosence „Bigotka” i wykrzyczeć najbardziej skryte myśli w rytm „FAKA”. To spotkanie rozgrzeszy ze złych myśli, wybawi od smutków i przekona, że „każda dziewczyna (chłopak też) ma wierzyć w siebie”. – Mery Spolsky

This slideshow requires JavaScript.


Dekalog wzięcia udziału w koncercie spolsky:

1.Wykupujecie bilety i szybko ogłaszamy sold-out.
2.Szukacie outfitu w pasky lub czegoś czerwonego.
3.Wkładacie to na siebie i zjawiacie się w klubie już na supporcie!
4.Lajkujecie support gdzie się da, a najlepiej jak bijecie im głośne brawo.
5.Wchodzę ja, wzruszam się, że jest Was tak dużo.
6.Wpiexdol koncertowy, wpiexdol koncertowy, ballada, wpiexdol, wpiexdol.
7.Idziecie do sklepiku wykupić wszystkie płyty i mercz.
8.Zjawiam się tam i nie dowierzam, że wszystko wykupiliście.
9.Robimy sobie zdjęcia, rozmawiamy, poznajemy się, przytulamy.
10.Idziecie do domu z bananem na twarzy i mówicie, że był to najlepszy dzień w waszym życiu.
AUUUU!


BIGOTKA TOUR 2:
22.02 Zielona Góra Kawon
23.02 Bielsko Biała Klub Miasto
29.02 Radom G2
01.03 Kraków Zet Pe Te
07.03 Gdańsk Parlament
08.03 Białystok Zmiana Klimatu
11.03 Ostrów Wielkopolski Stara Przepompownia
12.03 Wrocław Stary Klasztor
25.03 La Rosiere, Francja SnowShow
25.04 Poznań (Spring Break)

This slideshow requires JavaScript.


„Dekalog Spolsky” to dziesięć zasad Mery Spolsky przedstawionych w dziesięciu piosenkach. Zawiera rady jak pozbyć się codziennych trosk, jak zacząć kochać swoje uda, jak dbać o własną głowę oraz co robić, gdy instagram wkurza. Album tłumaczy również czemu cieliste rajstopy są już niemodne i działa w myśl zasady, że przeklinać trzeba kulturalnie. Tematy miłosne schodzą na dalszy plan, bo Mery znudziła się już panem, którego na pierwszej płycie „miło było poznać”. Dziesięć przykazań spolsky uczy, że „nie mówi się drugiej osobie źle”, a wszystkim smutnym myślom warto pokazać „FAKA” lub zamienić je w „Technosmutek”. Zamiast myśleć o byłych, lepiej zjeść ciastko, a ulubione ciastko Mery to „Bigotka”, bo „zemsta jest słodka jak bigotka”.

This slideshow requires JavaScript.


Support – RAT KRU – zagubione ogniwo polskiej muzyki poruszające się na pograniczu elektroniki i rapu. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Fest Festival, Naturalnie Mazury Festiwal) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Zwycięzca konkursu Kayax i My Name Is New.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/meryspolsky/

Instagram: https://www.instagram.com/meryspolsky/