Bitamina wyrusza w trasę koncertową!

Grupa Bitamina wyrusza w jesienną trasę koncertową po klubach. Podczas 12 wydarzeń w całej Polsce zespół promować będzie głównie swój najnowszy album pod tytułem „Kawalerka”, którego premiera miała miejsce w 2017 roku.

Przygoda z Bitaminą zaczęła się w 2005 roku podczas obozu aktorskiego Machulskich, gdzie Amar Ziembiński (Amar) i Mateusz Dopieralski (Vito) rozpoczęli współpracę. Z czasem dołączył do nich Piotr Sibiński (Piti). Zespół ma na swoim koncie już cztery albumy debiutancki „Listy Janusza” (2013), „Plac zabaw” (2014/2016), „C” (2016) oraz najnowszy „Kawalerka” (2017).

Urok zespołu polega na tym, że w swojej twórczości nie podążają za modą czy obecnie panującymi trendami – robią muzykę tak jak czują w danej chwili przez co oferują słuchaczowi szeroki wachlarz gatunkowy – od  eksperymentalnego hip-hopu po jazz, przez ciekawe i połamane bity oraz zaskakujące sample, a to wszystko z dodatkiem gier słownych w tekstach.

Jesień to czas by poznać tych panów bliżej i udać się na któryś z koncertów Bitamina ON TOUR, jednak warto się spieszyć z zakupem biletów, ponieważ już dwa wydarzenia zostały wyprzedane. Będzie to też nie lada gratka dla fanów, podczas eventów band zaprezentuje  przedpremierowo kilka nowych utworów. Wyjątkowe trio na czas koncertów zapraszają na scenę szersze grono muzyków: Tomasza Sołtysa – klawisze, Macieja Matysiaka – bas, Nikodema Bąkowskiego – przeszkadzajki oraz Briana Massaka Victorsson (Moo Latte) – gitara elektryczna.

Na trasie publiczność rozgrzewać będzie AWGS, który zagra support przed Bitaminą.
Możemy spodziewać się więc alternatywnego hip-hopu i elektroniki. Muzyk inspiracje czerpie głównie ze scen bitowych zza oceanu, gdzie fascynują go tacy producenci jak Knxwledge, Shigeto, Flying Lotus czy Kaytranada. Zaledwie w przeciągu 3 lat, wydał na swoim bandcampie aż 28 mixtapeów.


Bitamina ON TOUR

04/10 WROCŁAW – Akademia SOLD OUT 
05/10 ZABRZE – CK Wiatrak 
06/10 KRAKÓW – Kwadrat SOLD OUT
07/10 BIELSKO BIAŁA – Miasto
11/10 SZCZECIN – K4
12/10 KOSZALIN – Muza
13/10 GDAŃSK – Parlament
14/10 GRUDZIĄDZ – Akcent
08/11 RACIBÓRZ – PKKŚ
09/11 KRAKÓW – Kwadrat 
10/11 WROCŁAW – Akademia
11/11 POZNAŃ – B17


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/TheBitaminaC/

www: https://bitamina.bandcamp.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.