Bitamina z teledyskiem „Tacosy” i „Kawalerką” na winylu

19 listopada br. swą premierę miał teledysk „Tacosy” Bitaminy, ilustrujący pochodzący z krążka „Kawalerka” utwór „Pornosy”. Tak, tak, to żaden czeski błąd! Skąd zatem ta rozbieżność tytułów? Dowiecie się już za chwilę. 


Chodzi o to, żeby dobrze się bawić i patrzeć na świat z różnych perspektyw – mówi Adam, reżyser teledysku, zapytany, jaki był zamysł owego klipu. Resztę odbiorca musi zinterpretować sam.


Produkcją obrazu „Tacosy”, tak jak i poprzednich, czyli „C Promomix” i „Po burzy”, zajął się duet reżysersko-operatorski, związany od początku z BitaminąAdam Rashwan i Franek KempaBo dziewczyny to są ważne w życiu… bardzo ważne – przyznaje Franek. Ważne dla zespołu są także dzieci, które wystąpiły w teledysku, dlatego nazwa została zmieniona właśnie na „Tacosy”.


Za postprodukcję odpowiadają Szymon Celej oraz Mikołaj Robert, a za korekcję kolorów Witold Basiewicz. Zdjęcia zrealizowano w klubie Hydrozagadka w Warszawie. W rolach głównych wystąpili: Basia KempaIga MroziakKasia WisławskaPaulina CiupakJan ResternySzymon Celej oraz Marta Dopieralska. Na planie klipu pojawił się również Tomek Sołtys, reprezentant koncertowego składu Bitaminy oraz zaprzyjaźniony raper Gospel. Cała produkcja była wspierana przez studio produkcyjne Delord oraz Kalejdoskop Records.Kolejną nowość stanowi „180 gramów czystej przyjemności”, a więc pojedynczy rozkładany winyl z tekturową okładką zawierającą teksty z całego albumu. Nawet te, których nie słychać. Wydawnictwo będzie dostępne od 12 grudnia 2017 roku, na koncertach Bitaminy oraz w sklepie pod adresem http://bit.ly/kawalerkanawinylu.Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Bitamina:

23.11 / Toruń / NRD Klub (+AWGS) / http://bit.ly/Bitamina_NRD
24.11 / Lublin / Dom Kultury, (+AWGS) / http://bit.ly/Bitamina_Lublin
25.11 / Warszawa / Hydrozagadka (+AWGS) / http://bit.ly/Bitamina_Hydrozagadka
7.12 / Ostrów Wielkopolski / Klub Stara Przepompownia / http://bit.ly/Bitamina_OstrówWlkp
8.12 / Kielce / Bohomass Lab / http://bit.ly/Bitamina_Kielce
9.12 / Radom / Klub Strefa G2 / http://bit.ly/Bitamina_Radom


Zajrzyj po więcej:

Bitamina na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.