Blauka w trasie promującej debiutancki album „Miniatura”!

Blauka wyrusza w trasę promującą debiutancki album „Miniatura”, którego premiera miała miejsce 27.09. Duet tworzony przez Georginę Tarasiuk oraz Piotra Lewańczyka od roku ciekawi i zachwyca na polskiej scenie muzycznej. Oryginalne podejście do muzyki to zdecydowanie ich znak rozpoznawalny.

Blauka to polski zespół założony przez duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk – autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka – basisty i producenta muzycznego. Ich muzyka to spostrzegawczy, często humorystyczny opis przemyśleń i obserwacji galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Nietuzinkowe podejście do kompozycji muzycznej, częste, niebezpośrednie nawiązania do polskiej kultury lat 70-tych oraz duża doza dystansu do samych siebie to zdecydowanie główne elementy opisujące debiutujący zespół, jakim jest Blauka.

Nazwa zespołu została zapożyczona z mowy potocznej, w której blauka oznacza wagary 😉


Album „Miniatura” to zbiór dziesięciu utworów w duchu retrospektywnego rocka rekreacyjnego – jak określa swój styl sam zespół. Są to piosenki nieoczywiste w brzmieniu i formie, opowiadające o marzeniach, ale i zwątpieniach dotykających nas wszystkich. Muzyka na płycie, będąca oderwaniem od współczesnego hałasu, jest przepełniona melodiami oraz stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej. Z kolei teksty piosenek pozwalają na spojrzenie z przymrużeniem oka na otaczającą nas rzeczywistość.

This slideshow requires JavaScript.


„Miniatura” zawiera wcześniej wydane, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy single – „Figle Zuchwałe”, „Zawzięcie” i „Fantazmat”. Do każdego z nich powstały teledyski, które zostały zauważone i docenione na festiwalach filmowych w kraju i za granicą (Niemcy, USA, Rumunia, Włochy). Nietuzinkowe podejście Blauki do sztuk wizualnych odzwierciedla się również w oprawie albumu – nietypowe pudełko z charakterystycznym okienkiem skrywa w sobie kunszt ilustratorki Natalii Trochowskiej, będący finezyjnym dopełnieniem wydawnictwa.


BLAUKA W TRASIE

14/11 TORUŃ – Klub NRD

16/11 ŻORY – Festiwal Alternatywy 4

20/11 WARSZAWA – support MROZU

23/11 OPOLE – Teatr im. Jana Kochanowskiego

14/12 POZNAŃ – Klub Dragon

16/01 ELBĄG – Mjazzga

17/01 SOPOT – Teatr Boto


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/tojestblauka/

Instagram: https://www.instagram.com/tojestblauka/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC3GJde8GZuBUljbi7PI_4fA

Spotify: Blauka

www: https://www.blauka.pl/