Bloki zapowiadają trzecią EPkę singlem „Rysiek D. James”

Poznański elektroniczny duet Bloki utworem „Rysiek D. James” zapowiada swoje trzecie wydawnictwo, EPkę zatytułowaną „Insecta”. Materiał swoją premierę będzie miał 8 maja w serwisach streamingowych. Autorem okładki do albumu jest poznański twórca Kamil Tatara. 

Producent Piotr Kowalski i wokalistka Paulina Michnikowska konsekwentnie budują podstawę swoich kompozycji na analogowych automatach perkusyjnych, wspomaganych przez nienachalne syntezatorowe hamronie oraz melodyjne partie wokalne, często łamiąc typowo piosenkowe schematy. Bloki lubią bawić się konwencją, czerpiąc inspiracje z rozmaitych gatunków i wrażliwości muzycznych.

„Rysiek D. James” to pierwszy w dorobku zespołu utwór zaśpiewany po polsku. Przywodzi na myśl duszne klimaty rodzimych seriali początku lat 90’tych, napisy końcowe do nieprzespanych nocy.


Bloki to poznański duet elektroniczny, tworzony przez wokalistkę Paulinę Michnikowską i producenta Piotra Kowalskiego. Unikalne brzmienie zespół osiągnął dzięki wykorzystaniu współczesnych elektronicznych instrumentów analogowych w połączeniu z niezwykle melodyjnymi i poruszającymi partiami wokalnymi.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/blokimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/blokimusic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.