„Blue Suede Shoes”w wakacyjnej wersji!

Teraz możecie posłuchać nowej, zupełnie odmienionej wersji tego utworu, a wszystko za sprawą polskiej formacji Komodo!

„Blue Suede Shoes” to tytuł, który od zawsze kojarzony jest z Elvisem Presleyem. Od teraz kojarzyć będzie Wam się również z polskim dj’sko-producenckim trio Komodo! Ta krakowska formacja, jako jedyna w XXI wieku (!) otrzymała zgodę na stworzenie nowej, oficjalnej wersji utworu, co zaowocowało ciekawym połączeniem popularnego obecnie „tropical house’u” z linią melodyczną sprzed ponad 60 lat.  Odświeżony utwór w zupełnie innej aranżacji oraz z nowymi wokalami ujrzał światło dzienne wraz z teledyskiem, który członkowie formacji nakręcili sami! Wokaliści, którzy na stałe współpracują z naszymi rodakami, pochodzą z Cypru, stąd też zrodził się pomysł, aby część zdjęć do klipu powstała właśnie na Cyprze. W rzeczywistości autorem i pierwszym wykonawcą tego nagrania nie był Elvis Presley a Carl Perkins – amerykański piosenkarz i gitarzysta związany z gatunkami Country, Rockabilly i Rock’n’Roll. Utwór został napisany 17 grudnia 1955 r.

Nowa wersja miała swoją premierę 18 kwietnia 2017 roku i do tej pory teledysk w serwisie YouTube obejrzano niemalże 500 tysięcy razy. Została nagrana we współpracy z Sony Music Entertainment.

Lato się dopiero rozkręca, a utwór znajduje się już na listach 50-ciu najczęściej udostępnianych utworów w 3 krajach naszego globu: w Polsce, Niemczech i Tajwanie. Komodo zapowiada, że to dopiero początek.

POSŁUCHAJ/KUP UTWÓR TUTAJ

Obserwuj KOMODO w Internecie:

Facebook

Znajdziesz ich również na Sony Music Poland:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.