BOKKA wystąpi w Starym Maneżu

20 kwietnia br., w piątek, na scenie Starego Maneżu zaprezentuje się zespół BOKKA, czyli z pewnością jeden z najbardziej niezwykłych polskich debiutów roku 2014.


BOKKA od początku swojego istnienia działa incognito. Oznacza to, iż członkowie grupy występują w maskach, by skierować uwagę odbiorców na kwestie dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na wszystko, co robią teraz, nie zaś na ich minione osiągnięcia czy historię. Wiemy o nich jedynie, że sercem formacji są znani muzycy. Okazało się, iż ta niewątpliwie romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.


Zespół ma na koncie udział w takich wydarzeniach, jak Open’erTauron Nowa Muzyka, Audioriver, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival (DE), Orange Warsaw Festival, Colours of Ostrava (CZ), Positivus Festival (LV), Grape Festival (SK) i Eurosonic Noorderslag (NL). Występował także w licznych zagranicznych klubach, między innymi A38 w Budapeszcie, Ancienne Belgique w Brukseli i Palac Akropolis w Pradze.


Pierwszy singiel, a więc pochodzący z albumu „Bokka” (Nextpop, 2013) utwór „Town Of Strangers”, zremasterowała słynna Mandy Parnell, od lat współtworząca brzmienie płyt Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode i Paula McCartneya. Drugi album, „Don’t Kiss And Tell”, ujrzał światło dzienne 2 października 2015 roku. Po wydaniu tego krążka muzycy odbyli trasę promującą „DKAT”, podczas której zagrali koncerty w Polsce poza granicami kraju. W roku ubiegłym członkowie BOKKI zrezygnowali z występów na rzecz pracy nad trzecim studyjnym wydawnictwem.Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20. Bilety nabędziemy za pośrednictwem strony www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu przy ulicy Słowackiego 23 w Gdańsku.


Zajrzyj po więcej:

BOKKA na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


fot. Filip Blank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.