Bownik wystąpi w poznańskim Klubie pod Minogą

Już za niespełna dwa miesiące, tj. 9 marca br., formacja Bownik zaprezentuje się w poznańskim Klubie pod Minogą przy ulicy Nowowiejskiego 8. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 20.


Wejściówki dostępne są w trzech wariantach: bilety kolekcjonerskie w cenie 25 złotych (więcej informacji pojawi się wkrótce), 30 złotych za pośrednictwem strony Biletomat i 35 złotych w dniu koncertu.


Zespół Bownik tworzy trzech warszawskich muzyków, działających uprzednio jako Control the Weather. Jak przyznaje wydawca, „trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną”.


W 2016 roku Bownik zaprezentował się podczas Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Jacek Świąder z „Gazety Wyborczej” wyróżnił ów występ jako jedno z siedmiu Olśnień. Nazwa Bownik została zainaugurowana w lipcu tego samego roku, kiedy muzycy supportowali Milky Chance. Otwierali ponadto koncerty Marii Peszek, Keva Foxa i Smolika, Krzysztofa Zalewskiego czy Sorry Boys. Na koncie mają również udział zeszłorocznym Open’erze. Za kolei fonograficzny debiut formacji to płyta EP zatytułowana po prostu „Bownik”. Na minialbumie wydanym jesienią 2016, znalazło się siedem anglojęzycznych utworów podsumowujących dotychczasową działalność Bownika, których brzmienie odświeżył Envee


Kolejny krążek Bownika ukazuje się właśnie dziś, 19 stycznia, i w przeciwieństwie do poprzednika, w całości zaśpiewany jest po polsku. Pierwszym nagraniem zapowiadającym i promującym wydawnictwo okazała się „Delfina”, czyli piosenka zatytułowana tak samo jak krążek. Następnym singlem jest „Franz Beckenabauer”, zaś jego premierę zsynchronizowano z pojawieniem się płyty. Tak jak poprzednio, przy nagrywaniu muzyków wspierał Envee.W skład grupy Bownik wchodzą: Michał Bownik (wokal, gitara elektryczna), Adam Półtorak (samplery, chórki) i Andrzej Siwoń (gitara basowa, chórki).


Zajrzyj po więcej:

Bownik na Facebooku

Klub pod Minogą na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


fot. Piotr Pająk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.