„Bye bye, San Francisco”. Słoneczny LOR z nową EPką i koncertami

Już 13.03 światło dzienne ujrzy najnowsze wydawnictwo jednego z najszybciej rozwijających się polskich młodych zespołów – Lor. Singiel „Bye bye, San Francisco” zapowiada EPkę „Sunlight”, której premierze towrzyszyć będzie trasa koncertowa.

Nowy utwór kroczy po podobnej ścieżce stylistycznej, jaką kwartet obrał na swoim debiutanckim, świetnie przyjętym krążku „Lowlight”. Formacja sprawnie meandruje w nim pomiędzy melodyjnym folkiem a kameralnym popem. Głos wokalistki Loru, Jagody Kudlińskiej, wchodzi tu w dialog z perkusjonaliami, łagodnym instrumentarium i chórkami. „Bye Bye, Sun Francisco” przywołuje przez to skojarzenia z lekkimi kompozycjami Kings of Convenience czy Feist.


Na premierowy materiał złożą się cztery nowe utwory przeplatane interludiami. To zaangażowany społecznie i proekologiczny ukłon w stronę natury. Jak sam tytuł wskazuje, motywem przewodnim „Sunlight” jest słońce: jego charakterystyczne światło oraz emocje, sytuacje i skojarzenia, jakie przywołuje. Grupa sprawnie bawi się słowem i raz za razem urozmaica swoją warstwę liryczną, udowadniając, że nie m sobie równych w nastrojowym, niczym nieskrępowanym songwritingu. Producentami płyty są bracia Michał „Mamut” oraz Mateusz Sarapata.

W jednym z kawałków gościnnie zaśpiewał Grzegorz Wardęga, szerszej publiczności znany jako RUNFORREST.


Lor zagra w marcu pięć koncertów w największych polskich miastach. Szczegółowa rozpiska ich występów jest dostępna poniżej:

18.03 / Wrocław / Stary Klasztor

19.03 / Kraków / Alchemia

20.03 / Poznań / Scena na Piętrze

25.03 / Warszawa / BARdzo bardzo

28.03 / Łódź / Radio Łódź

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/bandlor/

Instagram: https://www.instagram.com/lorofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCtxdRUfi2QbqDx3tMlojtLQ