Cela nr 3 zagra przed The Vibrators w HRP Pamela

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 29 stycznia br., w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ponownie wystąpi brytyjski zespół The Vibrators. Jako support naszych zagranicznych gości zaprezentuje się Cela nr 3.

Bilety dostępne są w cenie 20 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu. Można nabyć je w klubie przy ulicy Legionów 36 w Toruniu, a także zarezerwować, pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com. Liczba biletów jest ściśle limitowana. Formacja The Vibrators zapowiada, że to ich ostatnia europejska trasa koncertowa.

Vibrators… No tak. Ktoś, kto interesuje się lub „siedzi” w punk rocku, nie może nie znać tego zespołu – mówi Wiesław Panter z Celi nr 3. – To jeden z ważniejszych zespołów brytyjskich, a ich płyty, w szczególności „Pure Mania” z 1977 roku oraz „V2” z 1988 to jedne z przysłowiowych kamieni milowych w punk rocku, ale chyba nie tylko. Specyficzne, „czyste” brzmienie to ich znak rozpoznawczy. Przez lata istnienia nagrali kilkanaście płyt, ale (oprócz dwóch już wymienionych) dla mnie jedną z najlepszych jest „Hunting For You” z 1994 roku. No i jak tylko grają w Polsce (chyba najczęściej w Toruniu :-)), jeżeli tylko czas mi pozwala, to jestem. I w końcu 29 stycznia zagramy na jednej scenie w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu. Zapraszamy zatem do Torunia…


Od 1984 roku jakoś tak się „kręcimy” po różnych zespołach: najpierw Kaplica, Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3 – opowiadają o sobie członkowie grupy. – Próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie, w 1987 roku, po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano nas na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był Jarocin!  Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje koncertów. I zaczęło się jeżdżenie po Polsce. Graliśmy wszędzie tam, gdzie nas zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” nasze drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że się spotkaliśmy. W czasie rozmowy przy piwku padła propozycja, żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po paru dniach zaczęliśmy pierwsze próby. Potem już poszło z górki (aczkolwiek z górki tak naprawdę nie mieliśmy nigdy, ale to już inna historia). Próby, koncerty… Wśród nich chociażby Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy. Graliśmy na jednej scenie między innymi z Guitar Gangsters, GBH, Angelic Upstarts, The Vibrators, U.K. Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „naszego” podwórka.  

Od sierpnia 2017 roku Cela nr 3 występuje w składzie: Wiesław „Gruby” Panter (wokal, gitara), Krzysztof „Dee Dee” Panter (gitara, wokal), Anda (gitara basowa) i Rafał (perkusja).

Zajrzyj po więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.