Chaos Engine Research szuka wokalisty!

ChaosEngineUznana na świecie polska formacja metalowa Chaos Engine Research rozstała się z dotychczasowym wokalistą. Zespół poszukuje nowego frontmana, z którym chce powtórzyć sukces wyandego w 2014 roku albumu „The Legend Written by an Anonymous Sporit of Silence”.

Na swoim profilu facebookowym zespół Chaos Engine Research opublikował oświadczenie o zakończeniu współpracy z wokalistą Jackiem Adamczykiem. W treści oświadczenia czytamy między innymi:
Zmiany są naturalną częścią życia – czasem nasze drogi krzyżują się a czasami rozchodzą. Czas biegnie nieubłaganie i nie da się go niestety rozciągnąć – dlatego wspólnie z Młodym zdecydowaliśmy się na muzyczne rozstanie. Serdecznie dziękujemy Ci Jacku za wspólnie spędzone siedem lat.
O komentarz w sprawie poprosiliśmy gitarzystę zespołu Marcina Grobelaka: Już od dłuższego czasu współpraca nie układała się nam najlepiej. Jacek niezbyt dobrze znosił presję, jaką wywieraliśmy na nim w związku z pracami nad naszym drugim albumem. Dochodziło do spięć – ale przez cały ten czas dużo rozmawialiśmy ze sobą i szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby nam dalej wspólnie pracować. Po kilku miesiącach takiego trwania w zawieszeniu doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie się rozstać i zachować w pamięci dobre wspomnienia wszystkiego co było nam dane razem przeżyć jeśli chodzi o muzyczną przygodę w Chaosach. Myślę, że taka forma była najlepszym rozwiązaniem bo przez wszystkie te lata mocno się ze sobą zżyliśmy i zaprzyjaźniliśmy się. Nie chcieliśmy tego wszystkiego zaprzepaścić z powodu różnicy zdań odnośnie kierunku i intensyfikacji działań w zespole. Mamy do siebie głęboki szacunek mimo iż nie patrzymy już razem w tę samą stronę. Oczywiście pod wieloma względami rozstanie to jest sporą stratą dla zespołu. Jacek w pięćdziesięciu procentach stanowił o sile frontu i na pewno nie będzie łatwo go zastąpić. Wiemy, że jakkolwiek potoczą się losy zespołu – od teraz jego charakter będzie już zupełnie inny. W obecnej sytuacji mamy dwa wyjścia: albo kontynuować pracę w kwintecie powierzając Darriorowi obowiązki głównego wokalisty wspomaganego w niektórych partiach przez gitarzystów, bądź też podjąć próbę znalezienia następcy Młodego. Postanowiliśmy równolegle pracować nad każdym z tych rozwiązań. Chcemy przekonać się, czy będziemy w stanie znaleźć kogoś kto będzie pasował do Chaosów zarówno muzycznie jak i mentalnie.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z zespołem gorąco zapraszam do kontaktu pod adresem band@chaosengine.eu. Chaos Engine Research to zespół z Częstochowy, który na swoim koncie ma album „The Legend Written by an Anonymous Sporit of Silence” wydany w 2014 roku przez duńską wytwórnię Mighty Music/Target Group oraz ukraiński Metal Scrap Records. Płyta zespołu uzyskała szeroką sieć dystrybucji między innymi w Nuclear Blast Records, Season of Mist czy Mystic Productions. Zespół intensywnie koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą.


 Zajrzyj po więcej!

https://m.facebook.com/ChaosEngineResearch/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *