Chłopcy kontra Basia trochę o dziwożonie zielarce

Zespół Chłopcy kontra Basia po raz kolejny zachwyca swoim ciekawym brzmieniem i nieoczywistą koncepcją. Już dziś możemy podziwiać video do najnowszego singla O dziwożonie zielarce, które jednocześnie jest fragmentem z filmu KapelMistrze (reż T. Knittel). Teledysk jest dopełnieniem baśniowego klimatu utworu od którego ciężko się oderwać.

Chłopcy kontra Basia przekazali swoim słuchaczom bajeczny prezent w postaci magicznego teledysku do O dziwożonie zielarce. Video jest wyjęte prosto z mrocznej baśni o uczuciu dwojga ludzi. Dzięki niemu możemy w pełni przenieść się do tej jakże ujmującej opowieści, wyśpiewanej dziewczęcym głosem. Morał tej bajki jest krótki i niektórym znany, jednak dzięki swojej zaskakującej prostocie – warty wysłuchania. 

Mili, oto piosenka o dziwożonie zielarce, pastuchu i uczuciu, co to między tym dwojgiem wynikło. Głębokim niczym Bajkał. Chciałbyś bajkę?

 


KapelMistrze to film ukazujący często niedocenianą stronę polskiej sceny muzycznej. Tą stronę, w której łączy się tradycyjne folkowe utwory z szczyptą nowoczesności i pięknych tekstów. Reżyser zaprosił do współpracy takie zespoły, jak: Chłopcy kontra Basia, Kapela ze wsi Warszawa, Janusz Prusinowski Kompania, InFidelis, Kapela Brodów czy Kapela Maliszów. Film otrzymał nominację do nagrody Złotego Lajkonika.


Chłopcy kontra Basia czyli zespół, który powstał osiem lat temu. Przez cały ten czas udowadnia nam, że nie istnieje górna granica perfekcji i z roku na rok staje się coraz pewniejszy swojej koncepcji artystycznej. Chłopcy kontra Basia to muzyczna gąbka pochłaniająca wszelkie możliwe gatunki, by złączyć je we własne brzmienie. Barbara Derlak używa barwnego i dziewczęcego głosu, by przenosić słuchaczy do świata swoich opowieści. W tym niesamowitym świecie ciężko jest odnaleźć drzwi z napisem EXIT i tak po prostu z niego wyjść. Tomasz Waldowski (dobrze wszystkim znany perkusista zespołu LemON) dodaje magii do każdego utworu poprzez grę na perkusji, gitarze oraz futajarze. A to wszystko zabarwione długimi frazami kontrabasu, dzięki Marcinowi Nenko. Nie dziwi nas, że zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. 


W najbliższym czasie możemy posłuchać Chłopcy kontra Basia na żywo w Krakowie oraz Bielsku-Białej. Aby wypatrywać kolejnych wydarzeń i niespodzianek od zespołu, zapraszamy na Facebookową stronę oraz kanał na YouTube.

Chłopcy kontra Basia Facebook

Chłopcy kontra Basia YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.