Chmielowa królowa czyli „HOPPY QUEEN” zespołu Sold My Soul już w sieci!

Opolska grupa rockowa Sold My Soul powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem. Liderem grupy jest znany opolski gitarzysta Smok Smoczkiewicz. Zespół w końcu zdecydował się wydać drugą płytę zarejestrowana jeszcze wiosną 2018.

Utwór który oficjalnie otwiera promocję drugiej płyty to najnowszy singiel zatytułowany „HOPPY QUEEN” (czyli – chmielowa królowa). Teledysk do utworu nagrywany był w najdzikszych miejscach Bieszczad i właśnie wleciał na kanał zespołu.

Nowe wydawnictwo zespołu wydaje firma Soliton i jest zatytułowane „Beyond the darkness„. Płyta to niecałe 40 minut spójnej klasyczno-gitarowej rockowej jazdy w najlepszym stylu. Materiał zawiera 10 utworów. Dziewięć z nich to oryginalne kompozycje natomiast jeden z utworów to nagrany z atomową energią cover grupy Breakout z 1978 roku pt. „Oślepił mnie deszcz„.

Na płycie również znalazła się też jedna kompozycja instrumentalna pt. „Beard Mojo„. Zespół opublikował ją niedawno na kanale YouTube by powitać nią Nowy Rok i przypomnieć się fanom.

Na płycie będziecie mogli usłyszeć całą masę klasyczno-rockowych inspiracji z lat 70 tych podanych w świeżej formie i rozpoznawalnej już stylistyce grupy. Płytę charakteryzuje ponownie wysoki warsztat muzyczny oraz surowa dynamiczna energia, choć dla fanów spokojniejszej nuty znajdzie się też coś do lirycznych przemyśleń. Ogólnie każdy
fan hard rocka czy blues-rocka usłyszy tu hołd w stronę gigantów jak Led Zeppelin, Free, Black Crowes czy AC/DC ale również dźwięki przypominające kultowe wśród słuchaczy gatunku Pride & Glory czy obecnie podbijające Europę Rival Sons. Jest w czym wybierać !

Premiera płyty „Beyond the darkness” zespołu Sold my Soul  już 8 marca!


Facebook

Podziel się swoją opinią ;)