„CHÓRALNIE” czyli Mikromusic, Skubas i Smolik w trasie

Mikromusic, Smolik i Skubas to znani oraz cenieni artyści, którzy poza własną, autorską twórczością mają na swoim koncie udział w wielu ciekawych muzycznych przedsięwzięciach. Najnowszym z nich jest „Chóralnie”, do którego zostały zaproszone chóry akademickie. Już za miesiąc rusza trasa koncertowa, w ramach której artyści odwiedzą Katowice, Gdańsk, Warszawę, Wrocław oraz Rzeszów. Bilety są dostępne w sprzedaży, oprócz koncertu w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, który już się wyprzedał.

„Chóralnie” to niecodzienny projekt , który powstał przy współpracy MIKROMUSIC, SMOLIKA oraz SKUBASA. Artyści od lat się znają i mają okazję ze sobą koncertować, ale jeszcze nigdy nie miało to miejsca na taką skalę. Do projektu „Chóralnie” zaproszono Chóry Akademickie. W każdym z miast wystąpi inny, „lokalny” chór. Koncerty będą się opierać na repertuarze w/w artystów wykonane z towarzyszeniem chórów ze specjalnie na tę okazję napisanymi aranżacjami.

Po raz pierwszy artyści wystąpili wspólnie we wrześniu 2018 w Filharmonii w Szczecinie. Wówczas towarzyszył im Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Drugi raz, tym razem z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, zagrali w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku w marcu 2019. Bilety sprzedały się błyskawicznie. Te dwa koncerty stały się inspiracją do tego, żeby przenieść się na inne sceny i zawitać również w kilku innych uniwersyteckich miastach.


Wiosną 2020 „Chóralnie” będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo w następujących miejscach:

05.03.2019 KATOWICE – Miasto Ogrodów + Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans Con Tutti” im. N.G.Kroczka
14.03.2020 GDAŃSK – Teatr Szekspirowski + Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego
19.03.2020 WARSZAWA – Teatr Palladium + Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
21.03.2020 WROCŁAW – Narodowe Forum Muzyki + Chór Uniwersytetu Wrocławskiego
22.03.2020 RZESZÓW – Filharmonia Podkarpacka + Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego [Koncert wyprzedany]

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: Mikromusic: facebook.com/mikromusic/
Smolik: facebook.com/smolikmusic/
Skubas: facebook.com/SkubasMusic/