„Coraz bliżej Święta” w interpretacji zespołu Oberschlesien

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z tym magicznym czasem nadchodzą wszelkie świąteczne tradycje, także te muzyczne. W tym roku koncern związany z jednym z najbardziej charakterystycznych bożonarodzeniowych brzmień zaserwował fanom mocnych dźwięków wyjątkową niespodziankę. Bowiem przebój „Coraz bliżej Święta” wziął na warsztat śląski zespół Oberschlesien.


„Coraz bliżej Święta” to polska odsłona piosenki „Wonderful Dream” wykonywanej oryginalnie przez amerykańską wokalistkę Melanie Thornton. To nieodłączna część kampanii promocyjnej opartej na świątecznych spotach reklamowych. W naszym kraju swe autorskie interpretacje zaprezentowali w ubiegłych latach tacy wykonawcy, jak Kasia Kowalska, Ania Szarmach czy Margaret z towarzyszeniem finalistów programu „The Voice of Poland”. Z kolei rok 2016 należy do muzyków będących muzycznymi Ambasadorami Śląska, w nowatorski sposób rozpowszechniających obyczaje wywodzące się właśnie w z tego regionu.Piosenka świąteczna w wykonaniu Oberschlesien – to było wyzwanie! Z wielką starannością dobieraliśmy każdy dźwięk i słowo. Musieliśmy, zarówno w dźwięku, jaki obrazku, połączyć dwa pozornie odległe światy – industrial metal i atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jestem przekonany, że się udało, jesteśmy bardzo zadowoleni. Scenariusz do klipu wymyślił nasz wydawca Sławek Pietrzak i w doskonały sposób połączył moc zespołu ze świątecznym klimatem. Bardzo nam zależało na pokazaniu charakterystycznych miejsc naszego regionu, mamy więc tradycje: kopalnię Wieczorek, są zdjęcia kręcone na przepięknym osiedlu górniczym Nikiszowiec ale pokazujemy też nowoczesną architekturę Śląska – katowicki Spodek i okolice ronda – Centrum Kongresowe, nowa siedziba NOSPR, widoczny jest Pomnik Powstańców Śląskich. Scena z Babcią, którą przeprowadzam przez pasy i wprowadzam do familoku, a Babcia zaprasza mnie do domu – oddaje nasz śląski, wielki szacunek do osób starszych, poszanowanie rodziny, gościnności i tradycji regionu – zdradza wokalista formacji, Michał Stawiński.


Najbliższe plany artystyczne Oberschlesien oscylują wokół najnowszego wydawnictwa, zatytułowanego po prostu „Oberschlesien III”, którego premierę przewidziano na rok 2017. Wkrótce ukaże się pierwszy singiel zapowiadający ów album. W skład grupy wchodzą: Michał Stawiński (wokal), Marcel Różanka (perkusja), Łukasz Sztaba (klawisze), Wojtek Jasielski (gitara basowa), Tomasz Andrzejewski (gitara elektryczna) i Adam Jurczyński (gitara elektryczna).


Zajrzyj po więcej:

Oberschlesien na Facebooku


oberschlesien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.