„Crusade” – nowy singiel od Sicphorm!

Wrocławski groove metalowy Sicphorm prezentuje najnowszy singiel promujący debiutancką płytę formacji zatytułowaną „Wake Up!”. Do utworu „Crusade” powstało specjalne lyric wideo.

Crusade_promoOd wydania naszego debiutanckiego krążka minęło raptem kilka miesięcy, postanowiliśmy jednak o sobie przypomnieć – mówi Bartek Duszkiewicz, gitarzysta Sicphorm. – „Crusade” to dla nas ważny kawałek przede wszystkim z uwagi na jego przekaz, dlatego postanowiliśmy nowy singiel przedstawić w formie lyric wideo. Zapraszam do sprawdzenia! – zachęca muzyk.


Sicphorm_Wake_upDebiutancka płyta Sicphorm zatytułowana „Wake Up!” swoją premierę miała 19 czerwca 2015 roku przy okazji specjalnego koncertu zespołu na festiwalu Dark Fest. Krążek spotkał się rewelacyjnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyki tak w Polsce, jak i na świecie: pozytywne recenzje wydawnictwa znalazły się m.in. w Metal Hammer (Polska, Niemcy), brytyjskim Terrorizer oraz całej masie liczących się muzycznych serwisów internetowych w Czechach, Hiszpanii, Holandii, Słowacji czy Danii.

Sicphorm to istniejąca od 2013 roku wrocławska formacja metalowa, której twórczość inspirowana jest przede wszystkim takimi gatunkami, jak groove i thrash z elementami hard core. Zespół tworzą doświadczeni muzycy związani z uznanymi już na polskiej – i nie tylko – scenie ciężkich brzmień zespołami: John Revolta, O.D.R.A, Discordia czy Wölfrider. Swój najnowszy album Sicphorm intensywnie promuje na wielu koncertach, m.in. u boku formacji Materia. Zespół miał przyjemność grać na jednej scenie obok takich wykonawców, jak Vader, Decapitated, Hate, CETI, wspomniana Materia, Totem, Pandemonium czy The Sixpounder. W 2015 roku Sicphorm został laureatem konkursu podczas Slot Art. Festival. Obecnie zespół skupia się na promocji płyty „Wake Up”.


Lyric video do „Crusade”:

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *