“Cudowne lata” kolektywu muzycznego Babie Lato

Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia w utworze celebrującym Girl Power.

Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia – 5 wyjątkowych i inspirujących artystek, kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest muzyczne BABIE LATO, czyli projekt specjalny festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej wokalistki połączyły siły w utworze „Cudowne lata”, który od dzisiaj jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych!

BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który zawita do 9 największych miast w Polsce. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią.

MOŻE WŁAŚNIE TO CUDOWNE LATA? Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych, popowych, soulowych a nawet trapowych czy latynoskich rytmów w kobiecym ujęciu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single, w tym premierowe „Cudowne lata” (wyd. Universal Music Polska). Posłuchaj utworu!

Utwór promujący projekt Babie Lato łączy 5 wokalnych i artystycznych, czasem odmiennych kobiecych światów i sięga do pewnej konwencji, która nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70-tych.

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający.

Wokalistki reprezentują różne dekady i stylistyki, które na swój sposób są wyjątkowe. Czekając na cudowne lata, możemy nie zauważyć, że tym, co najbardziej się liczy, jest odgrywanie głównej roli w swoim własnym życiu, radość z tego, co tu i teraz, łapanie chwil, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi. – Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy! – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

Premierze singla, towarzyszy teledysk w reż. Michała Radziejewskiego. – Zależało mi na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Pomimo różnorodności prezentowanej przez każdą z artystek, odczuwamy spójność i harmonię, dzięki kwietnym motywom, grze kolorów i dominacji ciepłego światła. Te elementy wprowadzają nas w atmosferę beztroski i radości, niewątpliwie oddając esencję letnich wrażeń. – zauważa autor teledysku.

Każda z artystek i zarazem bohaterek klipu jest ukazana w zupełnie innej stylistyce, co jest bezpośrednim nawiązaniem do twórczości piątki inspirujących wokalistek. Finałowa scena to podobnie jak refren utworu skumulowanie subtelnej czułości, charyzmy i fascynującej, bezkompromisowej kobiecej siły Natalii Kukulskiej, Margaret, Mery Spolsky, Bovskiej i Zalii.

Santander Letnie Brzmienia, czyli wakacyjna trasa festiwalowa z najlepszą polską muzyką, rusza już 23 czerwca. Przed nami ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. W wakacje będziemy mogli się zobaczyć i usłyszeć w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska, laureaci Fryderyków, w tym m.in. Mrozu, Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Brodka, Szczyl oraz Zalewski śpiewa Niemena, Daria Zawiałow, Nosowska, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys i wielu innych.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice

Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa

Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków

Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła

Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego

Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera

Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych

Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice

Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

Organizatorem festiwali Santander Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerzy to: PGE Narodowy, miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, „Zwierciadło”, „Glamour”, „Gazeta Wyborcza”, AMS, Onet.

Więcej informacji: www.letniebrzmienia.pl

foto. KRZYSZTOF SOBCZYŃSKI

Podziel się swoją opinią ;)