Cudowne Lata prezentują teledysk do singla „Huang Huang”

Duet Cudowne Lata przedstawia teledysk do trzeciego singla z ich debiutanckiej płyty “Kółko i krzyżyk”. Dziewczyny będzie można usłyszeć na żywo już podczas tegorocznego festiwalu Enea Spring Break 2020 w Poznaniu.

Cudowne Lata to warszawsko – krakowski duet muzyczny i życiowy, który tworzą Ania Włodarczyk i wychowana w Bejrucie gitarzystka Amina Dargham. 26 września 2019 w labelu Trzy Szóstki ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Kółko i Krzyżyk”. Płyty CD zostały wydane wspólnie przez Trzy Szóstki i wytwórnię Thin Man Records.

W kwietniu 2019 ukazał się pierwszy singiel zapowiadający album – piosenka pt. „Zapach i ty”. Ten indie – popowy, lekko nostalgiczny utwór, określany przez portal Porcys „krajowym singlem roku”, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem autorstwa Jakuba Żwirełło, został ciepło przyjęty przez odbiorców i rozgłośnie radiowe m.in.: Trójkę, Czwórkę, Off Radio Kraków i Akademickie Radio LUZ.

Z przedpremierowym materiałem Cudowne Lata wystąpiły na Scenie Trójki podczas Off Festiwalu 2019. Koncert zapowiadano słowami: „Czekajcie na OFFowy koncert, bo te dziewczyny to konkret, który na starcie namieszał już tak wiele, że nie zdziwimy się, jeśli będą pretendować do miana debiutu roku”. Na początku września 2019 ukazał się drugi singiel Cudownych Lat pt. „Po szkole”.


„Kółko i Krzyżyk” to album wyprodukowany przez Aleksandra Makowskiego, przy współpracy z Michałem Kupiczem. Melodyjny wokal z polskimi tekstami, przebojowe gitarowe solówki i synth-popowe tropy – to krótka charakterystyka dziewięciu utworów, które można znaleźć na płycie. Niespodzianką są orientalne motywy i tajemnicze brzmienie omnichordu. Całość układa się w oryginalną opowieść m.in. o polskich latach 80. i 90. Momentami beztroską i taneczną, kiedy indziej ciepłą i balladową, czasami niepokojącą, przefiltrowaną przez osobiste doświadczenia i fascynacje muzyczne twórczyń.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/cudownelataband/

Instagram: https://www.instagram.com/cudowne_latacudowne_lata/