Cyrk Deriglasoff i Black River na Najpiękniejszej Domówce Świata

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Podczas programu 'Zaraz Będzie Ciemno’, Jurek Owsiak ogłosił dwie ostatnie kapele, które zagrają na Najpiękniejszej Domówce Świata, tym samym zamykając line-up tegorocznego internetowego oblicza Pol’and’Rock Festival.

“Źli chłopcy śpiewający słodkie melodie” – tak mówią o sobie członkowie trupy muzycznego Cyrku Deriglasoff. Artyści grający żywiołowego punka przyprawionego sporą porcją ulicznego folku wystąpią na Najpiękniejszej Domówce Świata. Po latach eksperymentowania z mocniejszym, rockowym brzmieniem, Deriglasoff wraca do korzeni swoich muzycznych inspiracji, czyli do bardziej melodyjnego, energicznego brzmienia. Odwołuje się do grania w punkowym stylu, do którego dodaje elementy żywiołowego ulicznego folka. W twórczości zespołu ważną rolę odgrywają teksty piosenek – żartobliwe, zabawne i często kpiące. Cyrk Deriglasoff to prekursorzy nowego, autorskiego gatunku muzycznego, nazwanego przez lidera kapeli “wodewil punkiem”.
 

 
BehemothDimmu BorgirRootwaterGeisha GonerHUNTERVesania czy Neolithic – muzycy znani właśnie z tych formacji tworzą Black River, czyli jedną z najciekawszych polskich kapel z nurtu ciężkiego grania. Zespół, który przez wielu uznawany jest za super grupę, czyli kapelę złożoną z wybitnych muzyków tworzących inne formacje, gra brutalną, szybką odmianę stoner metalu. Ta odmiana ciężkiego grania charakteryzuje się spowolnionym tempem i melodyjnymi wstawkami przywodzącymi na myśl rock psychodeliczny. Black River opiera swoje brzmienie na twardych basach, ciężkich riffach i charakterystycznym, niskim głosie wokalisty, Macieja Taffa.


Więcej aktualności o Pol’and’Rock: Oficjalna strona festiwalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.