Czas na muzyczną wyprawę – tym razem na Biegun Zachodni

New York Festiwal, to prawdziwa kopalnia talentów – wiemy o tym nie od dziś. Dzięki tej imprezie, nasz portal zyskał wiele nowych zespołów, o których po prostu trzeba napisać. Dziś do długiej listy „new-yorkowych objawień” dopisujemy Biegun Zachodni!


Biegun Zachodni z Rzeszowa, to kapela, która ma wszystkie atrybuty do tego, by stać się gwiazdą rocka. Umieją grać, kochają to, co robią i mają wokalistę, którego nie sposób pomylić z żadnym innym.

Zespół swoją nazwą nawiązuje do muzyki klasycznych zachodnich zespołów rockowych lat 70′. Wszyscy członkowie są fanami takich kapel jak Led Zeppelin, Black Sabbath czy Pink Floyd.


„W naszych utworach da się usłyszeć nawiązania do bluesa, metalu a nawet orientu. Opieramy się na solidnej sekcji rytmicznej oraz mocnych gitarowych riffach dopełnionych charyzmatycznym wokalem. Jeśli pozwala na to czas i miejsce – nie stronimy również od gitar akustycznych, instrumentów klawiszowych, harmonijek, a nawet banjo.” – jak pisze o sobie zespół.


Zarówno nazwa, jak i skład zespołu wyklarowały się początkiem 2013 roku. Na koncie mają już debiutancki album o tytule „Pamiętaj kim byłeś”, który został wydany własnymi siłami z końcem 2017 roku.

Chłopaki wygrali także kilka przeglądów i konkursów. Na koncie mają także kilkadziesiąt solidnych koncertów w Polsce (m.in. z Turbo, Cree, Dżem, Kobranocka i wieloma innymi.

Biegun Zachodni tworzą: Kamil Czupryś (Glenn Hujs) – wokal, Mikołaj Wróblewski (Eryk Clapa) – gitara/wokal, Kamil Dziedzic (Jimmy Change) – gitara, Bartłomiej Filip (Gibson) – bas, Ernest Dziedzic (John Bohen) – perkusja.

This slideshow requires JavaScript.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.