Czego słuchają polscy muzycy? Rock, pop i jazz rządzą! – Informacja prasowa

Polska muzyka cieszy się coraz większą popularnością. 46% utworów, których słuchamy to piosenki rodzimych artystów. Czego słuchamy najchętniej? Rock, pop i jazz to gatunki muzyczne, które królują w naszych głośnikach – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Play i Tidal.


Zastanawiałeś się kiedyś, jaki procent muzyki, którą słuchasz stanowi twórczość polskich artystów, ile by to było? Pretekstem do postawienia tego pytania była tegoroczna Gala Wręczenia Fryderyków.

Uczestnicy imprezy – w tym także obecni tam muzycy – za pomocą specjalnej aplikacji wskazali, jakich rodzajów muzyki słuchają najczęściej. Pomysłodawcą akcji był Play & Tidal – Oficjalny Partner Muzyczny Gali.


W tym momencie jest tylu fantastycznych polskich artystów, czego dowodem jest ta Gala – powiedział Piotr Zioła.Ankietowani są tego samego zdania, co laureat Fryderyka, ponieważ twórczość rodzimych artystów stanowi duży odsetek ich muzycznych bibliotek. Prawie połowa utworów, które słuchają – aż 46% – to polska muzyka. Najpopularniejszym gatunkiem muzycznym okazał się rock. Ten gatunek cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Na podium znalazł się także pop. Pierwszą trójkę zamyka jazz. Co ciekawe, posiadający ponad stuletnią tradycję gatunek wyprzedził nowoczesne gatunki muzyczne.


Sprawdź sam, jakie gatunki zostały wybierane najczęściej przez uczestników Fryderyków:


Jak na tle tych badań wyglądają preferencje muzyczne użytkowników Tidala? Wygrywa pop. Na podium znalazł się także hip-hop i muzyka alternatywna.

Najważniejsza jest jakość, jeżeli ktoś jest jakiś, jeżeli ma coś do powiedzenia, nie musi się przepychać łokciami, bo go zauważą. – powiedział Organek.


Nie sposób nie z nim nie zgodzić. Dobra muzyka obroni się zawsze. Ważne, by muzyka sprawiała nam frajdę i słuchana była z legalnych źródeł, np. serwisów streamingowych takich jak Tidal. Jego muzyczny katalog obejmuje ponad 46 milionów piosenek, z czego kilkaset tysięcy to utwory polskich artystów.


Zajrzyj po więcej : 

TIDAL na Facebooku

Strona WWW

PLAY na Facebooku

Strona WWW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.