Czego słuchali Polacy podczas wakacji – raport Spotify!

Raport utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy chętniej sięgają po muzykę rodzimych artystów. Po raz pierwszy w historii w 50 znalazło się aż 7 polskich utworów! Co ciekawe, są to dzieła jedynie dwóch muzyków. 


Topowe miejsca zajmują hity, które również znalazły się na liście światowej Spotify. Na 13. miejscu znajduje się pierwszy z numerów, należy on do Quebonafide. „Half dead” to najchętniej słuchany utwór spośród polskich artystów, Quebo zajął także 27. miejsce z utworem „Bogini”. 

Drugi artysta, który również tworzy ten sam gatunek, to Taco Hemingway. Co prawda nie zajął tak wysokich miejsc jak Quebo, ale zrobił to w zdecydowanie krótszym czasie – wszystkie utwory pochodzą z najnowszego albumu, który premierę miał ostatniego dnia lipca. W ciągu zaledwie miesiąca aż cztery numery ze „Szprycera” trafiły do Top 50 letnich utworów. Na 33, 41, 43 i 47. miejscu znalazły się odpowiednio: „Nostalgia”, „Chodź”, „Tlen” i „Dele”.

Być może siedem polskich piosenek to nie jest szczyt marzeń, ale cieszy nas to, że z każdym podsumowaniem jest ich więcej. Jak będzie za rok? Oby tylko lepiej!


Zajrzyj po więcej:

Taco Hemingway na Facebooku

Strona WWW

Quebonafide na Facebooku

Strona WWW

Spotify na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.