Czego słuchali Polacy podczas wakacji – raport Spotify!

Raport utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy chętniej sięgają po muzykę rodzimych artystów. Po raz pierwszy w historii w 50 znalazło się aż 7 polskich utworów! Co ciekawe, są to dzieła jedynie dwóch muzyków. 


Topowe miejsca zajmują hity, które również znalazły się na liście światowej Spotify. Na 13. miejscu znajduje się pierwszy z numerów, należy on do Quebonafide. „Half dead” to najchętniej słuchany utwór spośród polskich artystów, Quebo zajął także 27. miejsce z utworem „Bogini”. 

Drugi artysta, który również tworzy ten sam gatunek, to Taco Hemingway. Co prawda nie zajął tak wysokich miejsc jak Quebo, ale zrobił to w zdecydowanie krótszym czasie – wszystkie utwory pochodzą z najnowszego albumu, który premierę miał ostatniego dnia lipca. W ciągu zaledwie miesiąca aż cztery numery ze „Szprycera” trafiły do Top 50 letnich utworów. Na 33, 41, 43 i 47. miejscu znalazły się odpowiednio: „Nostalgia”, „Chodź”, „Tlen” i „Dele”.

Być może siedem polskich piosenek to nie jest szczyt marzeń, ale cieszy nas to, że z każdym podsumowaniem jest ich więcej. Jak będzie za rok? Oby tylko lepiej!


Zajrzyj po więcej:

Taco Hemingway na Facebooku

Strona WWW

Quebonafide na Facebooku

Strona WWW

Spotify na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *