Czwarta płyta Pokahontaz już w sklepach

1 grudnia br. odbyła się premiera „REsetu”. Choć to już czwarty pełnoprawny album Pokahontaz, to pierwszy nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje pięć teledysków. 30 listopada na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich, będący ilustracją do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba One’a


Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił odbiorców do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu, zarówno „Recepturę” (2005 rok), jak i pokryte złotem „Rekontakt” (2012 rok) oraz „Reversal” (2014 rok), śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Podkreślają, że motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze.


Zaczęło się od „Habitatu”, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, „Reversal”. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia – wspomina Rahim. – Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – dodaje.


Korzenny hip-hop nie oznacza jednak serwowania nieaktualnych treści. Dowodem na to jest
chociażby singiel „Czarne lustra” opublikowany 30 listopada na MaxFloRecTV.Za realizację powyższego teledysku odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na „REsecie” udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze „404”) i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w „Kalendarzach”). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, zaś masteringiem – DJ Eprom.


Tylko do czwartku na MaxFloRecTV dostępnych było już sześć numerów z „REsetu”. W miniony piątek, zupełnie nieoczekiwanie (podobnie jak w przypadku klipu do „Z buta w drzwi”), trafił tam siódmy utwór z płyty, „Zerwani ze smyczy”.Patronat medialny nad krążkiem „REset” sprawują: Czwórka Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.euRapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł. Album dostępy jest na https://maxflosklep.pl/pl/p/Pokahontaz-REset- PREMIERA/862 oraz w sklepach sieci Empik w całej Polsce.


„REset” – spis utworów:
1. „Z buta w drzwi”.
2. „Nowy rozdział”.
3. „Stawiam dziś”.
4. „Me nastawienie”.
5. „Kalendarze” + Tymek.
6. „B.o.”.
7. „Nigdy stop”.
8. „Mętlik”.
9. „Zerwani ze smyczy”.
10. „Krzyżówka”.
11. „Niflheim”.
12. „Czarne lustra” + Bob One.
13. „404” + Kaliber 44.


Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec), Paulina Kalinowska.


Zajrzyj po więcej:

Pokahontaz na Facebooku


projekt okładki: Wojciech Lenk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.