Czwarty singiel Ani Karwan „Dzięki Tobie” w hołdzie dla mamy

Po radiowym przeboju – „Głupcy” i przejmującej balladzie „Czarny Świt”, Ania Karwan na trzeci singiel, promujący jej debiutancki album wybrała utwór „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień”. Do piosenki powstał teledysk według scenariusza oraz w reżyserii Dawida Klepadło. W klipie wystąpili Ania Karwan i Konrad Jałowiec.

2019 rok był przełomowy w rozwoju kariery artystki. W lutym ukazał się jej autorski album wyprodukowany przez Bogdana Kondrackiego (m.in. Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Ania Dąbrowska), który jeszcze przed oficjalną premierą znalazł się w pierwszej 15-stce bestsellerów Empiku, a na OLiS zadebiutował na miejscu szóstym.

Po premierze, wokalistka wyruszyła w trasę koncertową promującą krążek, zdobywając uznanie dziennikarzy i krytyków, a także podbijając serca fanów. W czerwcu – na 56’ Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jej utwór „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień”, napisany z Bogdanem Kondrackim i Tomkiem Świerkiem, zdobył aż trzy wyróżnienia w konkursie Premier: nagrodę jury oraz ZAiKS za najlepszą muzykę oraz tekst współautorstwa Karoliny Kozak.

“Ta piosenka to hołd dla mojej mamy, ale gdzieś pod spodem poruszam też duży, społeczny, wciąż ukrywany problem, jakim jest depresja i stany lękowe. W tym utworze opisuję, co czuję kiedy spływa na mnie fala niepokoju. Dlaczego zdecydowałam się na teledysk? Żeby pokazać moim fanom, że i ja wciąż się czasem boję. Zwłaszcza teraz, kiedy nasze jutro stało się jeszcze bardziej niepewne niż zwykle. W teledysku pokazałam relacje z moją córką, dzięki której chce mi się mocniej i bardziej kochać i żyć, moją mamę, dzięki której umiem to robić i siebie – tę zwyczajną kobietę, której troski nie różnią się od Waszych. Tym nieplanowanym singlem wychodzę do Was, żebyście pamiętali, że „nic co złe nie musi wiecznie trwać” i jestem w tym razem z Wami.” – Ania Karwan


Jesienią ubiegłego roku jej głos usłyszeliśmy również w głośnej produkcji filmowej „The Secret Game” z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem. Utwór pod tym samym tytułem promował film na festiwalach w kraju i na świecie. Ania Karwan nie musi udowadniać swojej wokalnej klasy. Uznana została za nową divę polskiej sceny muzycznej. Sama artystka na pierwszym miejscu stawia jednak prawdę i szczerość, dlatego, gdy jej trasa koncertowa została przerwana z powodu pandemii Covid-19, a program „Taniec z Gwiazdami” przeniesiony do jesiennej ramówki, postanowiła zmierzyć się z sytuacją i mimo izolacji, pokazać fanom swoją codzienność i dodać im otuchy w tym trudnym czasie.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/AniaKarwanOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/aniakarwan/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.