Czy już mży? Pola Chobot & Adam Baran prezentują pierwszy singiel z debiutanckiej płyty

Nareszcie jest! Singiel zapowiadający debiutancką płytę Poli Chobot & Adama Barana nosi tytuł „Mży” i można go już słuchać we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na YouTubie.


Singiel „MŻY” to kombinacja korzennych inspiracji i nowoczesności. Utwór łączy w sobie zamiłowanie do szorstkich, brudnych brzmień gitary, transowości, „piosenkowości” i otwartych form, pozostawiających pole do improwizacji. Te w „MŻY” zapełnia zaproszona do gościnnego udziału na płycie klarnecistka Magdalena Sowul z zespołu UGLA.

Singiel zapowiada płytę, która w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno”, eksplorując strukturę piosenki, nie bojąc się przy tym awangardowych powiązań.

Do utworu powstał niepokojący i fascynujący teledysk autorstwa Doroty Miko i Toma Miko, który można podziwiać na YouTubie.

Singlowi Poli i Adama towarzyszy specjalny hashtag #czyjużmży. Na swoim profilu na Instagramie artyści zachęcają do wykorzystywania go i dokończenia według własnej inwencji jednego z fragmentów tekstu, który brzmi „Gdy na świecie mży…”.

Do akcji można włączyć się w każdym momencie stosując w instastories wspomniany
hashtag oraz tagując profil @polachobot.adambaran.


Zobacz więcej: