Daria Zawiałow, Korporobot i zespół ANN w piątek w czwórce

W radiowej Czwórce jak w każdy piątek tradycyjnie „Będzie Głośno!”. Początek muzycznych podróży z Damianem Sikorskim i jego gośćmi: Darią Zawiałow oraz zespołem Korporobot 14 maja o godz. 18.00. W programie także retransmisja koncertu zespołu Ann. Słuchać można w Internecie na czworka.online, w  systemie DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

Zespół Ann w Czwórce/ fot. Bartosz Bajerski

W pierwszej godzinie audycji gościem będzie Daria Zawiałow, która zaprezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty. Następnie zadebiutuje zespół Korporobot, który na jesieni 2019 szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Tworzą go Paweł Brzosko – producent muzyczny i Tomasz Pacak – wokalista i multi-instrumentalista przy pomocy muzyków sesyjnych młodego pokolenia. Korporobot serwuje wyjątkową muzyczną mieszankę wpadających w ucho piosenek o współczesnej estetyce popowej ze zdecydowanym ukłonem w stronę złotych lat 80-tych. Każda z dotychczasowych propozycji zespołu pokazywała nieco inne oblicze bandu. Podobnie jest z premierowym, jakże zaskakującym utworem „Lockdown”.

Od godz. 19.05 wysłuchać będzie można retransmisji koncertu. Zespół Ann to grupa założona w 2013 roku przez Annę Spławską – wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki, a także pedagoga specjalnego. Artystka koncertowała u boku Riverside, Lazuli i Fish’a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech. Ann, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli. Koncert odbył się w lutym 2018 roku.

O audycji Będzie Głośno!

Projekt, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym.

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki à link. Pod tym samym adresem znajduje się również lista utworów, na które słuchacze mogą oddać głos. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. Audycję prowadzi Damian Sikorski.

Radiowa Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia. Chętni będą mogli zgłaszać się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.