Dead Snow Monster wraca z nowym singlem i zapowiada płytę!

Okładka_dead snowChłopaki z Dead Snow Monster na koncerty nadal jeżdżą pożyczonymi samochodami wypchanymi po sufit sprzętem, a po sesjach nagraniowych, które często zaczynają grubo po północy, zdarza im się spać na podłodze w studiu albo do rana oglądać Simpsonów. Ciągle grają zarówno na dużych festiwalach, jak i w klubach, w których mieści się maksymalne 10 osób. Co więc zmieniło się u nich od nagrania debiutanckiej płyty?

Mamy bardziej poukładane w głowach, a dzięki temu tworzenie muzyki daje nam radość silniejszą niż kiedykolwiek – mówi Kamil Kozłowski, wokalista Dead Snow Monster.

Ten niby-martwy, niby-śnieżny potwór z Wrocławia teraz atakuje ponownie – nowym singlem, który zapowiada drugi krążek zespołu i potwierdza, że ten skład doskonale wie, czym jest garażowe granie.

Kawałek „I’m Right (Don’t Try To Lie)” nagraliśmy jako ostatni w całej sesji. W znacznej części pracowaliśmy nad nim w studiu, ale chcieliśmy mu też dodać odpowiedniego charakteru. Stąd niektóre partie powstawały w domowych warunkach czy przy wykorzystaniu nagrań demo – mówi Sylwester Wroniecki, basista Dead Snow Monster.

Kawałek najkrócej mówiąc opowiada o toksycznej relacji kobiety z mężczyzną – dodaje. Na singlu słychać wszystko to, za co pokochali ich fani – charakterystyczny wokal, przybrudzone gitarowe riffy, eksplodującą perkusję, a przede wszystkim energię, prostotę i szczerość. – Na płycie będzie tego jeszcze więcej! – zapowiada Michał Kozłowski, perkusista Dead Snow Monster.


DEAD SNOW MONSTERPochodzący z Wrocławia zespół Dead Snow Monster powstał w 2009 r. To rockowe trio założyli bracia Kamil (wokal, gitara) i Michał (perkusja) Kozłowscy, do których dołączył Sylwester Wroniecki (bas). Od samego początku fascynowały ich dźwięki spod znaku garage rock’n’roll oraz DIY rock’n’roll. Garażowe granie łączą z minimalistyczną formą, bo wierzą, że „less is more” – także w muzyce. Efekt ich muzycznych poczynań to esencja rocka z lat 60. XX w., ale w nowej, świeżej formie.

Zespół ma już na swoim koncie dwie EP-ki – „Ting Ting” oraz „Get Your Guns”, a także wydany w 2012 r. debiutancki album „I Wanted to See a Monster”. Jeden z ich utworów trafił też na Trójkową składankę „Offensywa 4”. Przed szerszą publicznością prezentowali się zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych scenach, m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni czy Muddy River Festival w Pradze. Premiera kolejnego studyjnego albumu – „Things” – zaplanowana jest na 19 lutego 2016 r.

Singla „I’m Right (Don’t Try To Lie)” można posłuchać tutaj:


Zajrzyj tu:

Dead Snow Monster

http://deadsnowmonster.bandcamp.com

facebook: https://www.facebook.com/DeadSnowMonster

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *