Debiutancka EPka Mistah Lego – „Big Things”

Mistah Lego

19 lutego swoją premierę miała debiutancka EPka zespołu Mistah Lego. Krążek zatytułowany Big Things” zawiera 7 utworów, w tym najnowszy singiel Mamy To” oraz dwa prezentowane wcześniej „Welcome” i „Yes Mi Gyal”. Materiał zadebiutował właśnie w większości światowych serwisów streamingowych (Spotify, iTunes, Tidal, Deezer, itp.). Miksem materiału zajął się Jarosław Hejmann z Madzonga Studio, natomiast za finalne brzmienie odpowiada Studio As One.

Radiowa premiera EPki Big Things miała miejsce 21 lutego na antenie Czwartego Programu Polskiego Radia. Zespół był gościem audycji Mirosława Dzięciołowskiego – Strefa Dread, w którym zaprezentował większość premierowego materiału. Lider zespołu, Michał „Lego” Legler opowiedział także o swoich początkach, inspiracjach, wizycie na Jamajce i tym jak powstawała EPka „Big Things”.

Podczas premiery radiowej w Czwórce miała też miejsce oficjalna premiera teledysku do utworu „Mamy To„, który jest najnowszym singlem promującym EPkę „Big Things” i jedynym polskim numerem na płycie. Obraz bardzo wyróżnia się na tle dotychczasowych klipów Mistah Lego, gdyż zamiast profesjonalnego klipu jak to dotąd miało miejsce, zespół zdecydował się zobrazować utwór w dość nietypowy sposób – za pomocą kompilacji starych animowanych kreskówek.

Mistah Lego – Mamy To

Pierwszym oficjalnym zwiastunem debiutanckiego materiału, był zaprezentowany w ubiegłym roku utwór „Welcome„. Opowiada on o rodzinnym mieście artysty, Czechowicach-Dziedzicach. Wraz z premierą utworu, zespół zaprezentował teledysk, który jest znakomitym obrazem ludzi, ich pracy i pasji, czyli tego, co buduje to miasto. Klip jest próbą udowodnienia, że możliwości i potencjał tego miejsca drzemią w jego mieszkańcach.
Drugim singlem zapowiadającym EPkę „Big Things” był utwór „Yes Mi Gyal„, który nakreśla kolejny ważny dla Lego element życia, jakim jest miłość, a w jej konsekwencji założenie rodziny. 21 maja 2015 roku ukazał się klip obrazujący ten utwór, który swoją premierę miał na jednym z największych portali reggae – reggaeville.com!
Zarówno „Welcome” jak i „Yes Mi Gyal” usłyszymy w zupełnie innej niż dotąd odsłonie. Nowe, pełniejsze aranże tych kompozycji, będą z pewnością sporą niespodzianką dla fanów zespołu.

MISTAH LEGO to bydgosko-toruński zespół obracający się w klimatach modern roots i reggae. Frontmanem i założycielem grupy jest pochodzący z Czechowic-Dziedzic Michał „Lego” Legler. Mając niespełna 23 lata, wyjechał na Jamajkę. Tam mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i Patois – dialekt, którym posługują się Jamajczycy i który artysta wplata w swoją twórczość.

Zespół MISTAH LEGO mimo tego, że dopiero debiutuje, już został dostrzeżony i doceniony. Zauważył go m.in. DJ, promotor i dziennikarz muzyczny Polskiego Radia – Mirosław MAKEN Dzięciołowski, nominując zespół w Plebiscycie audycji Strefa Dread w kategorii „Nadzieja Roku Polska„. Potencjał projektu dostrzegli również organizatorzy jednego z największych polskich reggaeowych festiwali – REGGAELAND, gdzie zespół zebrał świetne recenzje i zajął drugie miejsce na koncercie DEBIUTY 2015.

Mistah Lego swoje sceniczne doświadczenie zdobył supportując wybitnych artystów światowej sceny reggae, takich jak CHRONIX (JAM), ROOTZ UNDERGROUND (JAM), KILLA KELA (UK), a także czołówkę polskiej sceny – Mesajah, Jamal, Bob One, Dreadsquad, Vavamuffin, Kamil Bednarek, Ras Luta, czy Farben Lehre. Występował na scenach największych polskich festiwali– Ostróda Reggae Festival i Reggaeland.


– Mirosław Dzięciołowski – Czwórka – Polskie Radio, audycja Strefa Dread

„… Mistah Lego to niezwykle ciekawa i obiecująca postać szeroko pojętej krajowej sceny reggae. Ma ogromny potencjał by przebić się do pierwszej ligi artystów tego nurtu. Autentyczne teksty, ciekawy wokal i oryginalny dialekt, którym się posługuje w swojej twórczości, to zaledwie kilka z wielu atutów, które posiada. Polecamy mieć go na oku!”


Członkowie zespółu mistah lego:

  • Michał „Lego” Legler – wokal
  • Jarosław Hejmann – perkusja
  • Krzystof Kroschel – gitara
  • Marcin Grzybowski – bas
  • Tomasz Bartz – klawisze

GOŚCINNIE:

  • Małgorzata Brzóskiewicz – chórki
  • Anna Szkopiak – chórki

Mistah Lego - foto 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *