Debiutancka EPka Mistah Lego

29 kwietnia swoją premierę miała debiutancka EPka zespołu Mistah Lego. Krążek zatytułowany „Big Things” zawiera 7 utworów, w tym dwa prezentowane wcześniej single „Welcome” i „Yes Mi Gyal. Materiał zadebiutował całkiem niedawno w większości światowych serwisów streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, itp.). Teraz przyszedł czas na fizyczną wersję płyty! 

Mistah Lego - foto 2

Radiowa premiera EPki „Big Things” miała miejsce 21 lutego na antenie Czwartego Programu Polskiego Radia. Zespół był gościem audycji Mirosława Dzięciołowskiego – Strefa Dread, w którym zaprezentował większość premierowego materiału. Lider zespołu, Michał „Lego” Legler opowiedział także o swoich początkach, inspiracjach, wizycie na Jamajce i tym jak powstawała EPka „Big Things”.

Od momentu radiowej premiery, utwory z EPki „Big Things” można już było usłyszeć nie tylko w Radiowej Czwórce ale także na antenie innych rozgłośni, m.in. Krakowskiej Radiofonii, Radia Malbork, Radia Meteor, Polskiego Radia PiK, Radia OKO, Radia 17, Radia Bielsko, czy amerykańskiego radia KBOO FM w Portland!

Podczas premiery radiowej w Czwórce miała też miejsce oficjalna premiera teledysku do utworu „Mamy To”, który jest najnowszym singlem promującym EPkę „Big Things”. Obraz bardzo wyróżnia się na tle dotychczasowych klipów Mistah Lego, gdyż zamiast profesjonalnego wideoklipu jak to dotąd miało miejsce, zespół zdecydował się zobrazować utwór w dość nietypowy sposób – za pomocą kompilacji starych animowanych kreskówek.

Pracę nad debiutanckim wydawnictwem formacja Mistah Lego rozpoczęła jesienią ubiegłego roku. Odcięty od świata drewniany domek na podbydgoskiej wsi zespół przerobił na komfortowe studio. To właśnie tam nagrana została większość materiału, która znalazła się na krążku „Big Things”.

Zarówno „Welcome” jak i „Yes Mi Gyal”, które znalazły się na debiutanckim wydawnictwie „Big Things”, usłyszymy w zupełnie innej niż dotąd odsłonie. Nowe, pełniejsze aranże tych kompozycji, będą z pewnością sporą niespodzianką dla fanów zespołu.

Miksem materiału zajął się Jarosław Hejmann z Madzonga Studio, natomiast za finalne brzmienie odpowiada Studio As One.

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *