Debiutancki album częstochowskiej grupy The Moon and The Sun

Zaledwie kilka dni temu, a konkretnie 20 lutego br., światło dzienne ujrzał debiutancki album częstochowskiej grupy The Moon and The Sun.


Materiał został nagrany w Nona Art Studio w Częstochowie. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Grzegorz Jędrach wraz z The Moon and The Sun. Na krążku znajduje się jedenaście utworów z tekstami w języku polskim i w języku angielskimi. Piosenki na płycie są zróżnicowane. Usłyszymy tutaj muzykę rockową opartą na gitarowych melodiach połączonych z elektronicznymi brzmieniami, całość zaś dopełnia klimatyczny głos wokalisty. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo stało się nagranie „Ocal mnie”, które pojawiło się w wielu rozgłośniach radiowych i internetowych. Teraz przyjdzie czas na dwie kolejne propozycje: „Święta geometria”„Woda”.


The Moon and The Sun rozpoczął swoją działalność pierwszego dnia wiosny 2019 roku i sądząc po świeżości, jaką charakteryzuje się jego twórczość, nie jest to data przypadkowa. W skład grupy wchodzi pięciu muzyków pochodzących z Częstochowy: Paweł Zieliński (śpiew), Jacek Woszczyna (gitara), Łukasz Kwarciak (instrumenty klawiszowe), Bartosz Żyngiel (bas) i Grzegorz Rurański (perkusja). Każdy z nich ma za sobą doświadczenia w przeróżnych projektach. Cenią sobie klasykę rocka, ale istotne są dla nich także inne gatunki: dark electro, gothic i ebm. Inspirują się zaś takimi artystami, jak Depeche Mode, David Bowie czy IAMX.