Debiutancki album „Little Giant” projektu LASY

W minioną środę, tj. 8 listopada br., światło dzienne ujrzał debiutancki album projektu LASY, powołanego do życia przez Stendka.


LASY to projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz), laureat Fryderyka w kategorii „Elektronika” za produkcję albumu Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował między innymi Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach, na przykład Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński), muzyk współpracujący z takimi artystami, jak Tymon Tymański, MaJLo i Coldair. Stendek i Jacek  tworzą ponadto skład koncertowy wspomnianej Reni Jusis.


Sam pomysłodawca zdradza, że projekt LASY to próba znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doświadczaniem natury. Nazwa LASY nie jest przypadkowa, ujawnia ona autentyczną miłość muzyków do lasów. Stanowi również okazję do parania się muzyką nowoczesną, a zarazem osobistą i emocjonalną.9 października ukazał się klip autorstwa Macieja Dydyńskiego do utworu „Little Giant”, promującego album o tym samym tytule. Wydawnictwo zostało w całości wyprodukowane przez Stendka, a zawiera kompozycje stworzone w przeciągu ostatnich dwóch lat. Nie zabraknie tu historii opartych na kontrastach, gdzie mocne bity przeplatają się z nastrojowymi, wręcz ambientowymi kompozycjami. „Little Giant” to eklektyczna płyta czerpiąca inspiracje z takich gatunków, jak IDM, techno, ambient i bass, zahaczająca również o elektroniczne brzmienia lat 90. Krążek urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów Lari Lu i MaJLo, oraz perkusisty Jacka Prościńskiego (wh0wh0), którzy pojawią się też podczas premierowych koncertów LASÓW. Wydawnictwo jest dostępne we wszystkich ważniejszych serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp Stendka.


Zajrzyj po więcej:
LASY na Facebooku
LASY na Instagramie


projekt: Joanna Stachowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.