Debiutancki album zespołu Siostry Łotry „Pierwszy lot ptaka”

18 grudnia miała premiera debiutanckiego albumu Siostry Łotry „Pierwszy lot ptaka”. Siostry Łotry to kolejna emanacja działań muzyczno artystycznych Sióstr Kępisty, czyli Julii i Marii. Wcześniej tworzyły i współtworzyły zespoły Kępisty Quartet i Uha Uh.

Humanistyczna, bo szczera, aktualna, publicystyczna. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć. Ich koncerty są mocne, przejmująco prawdziwe. Cała czwórka jest bardzo zaangażowana: oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę, a bywa, że i butlę gazową. Każdy z nich potrafi też śpiewać i… się odezwać. Najbardziej gadatliwa jest jednak wokalistka, która umiejętnie splata ciszę między piosenkami. Nazwa zespołu definiuje jego skład. „Siostry”, bo siostry Maria i Julia Kępisty. Te dwie młode dziewczyny doskonale się uzupełniają – Maria, wibrafonistka, ma łeb do harmonii, Julia zaś pisze teksty. „Łotry”, czyli Karol Gadzało i Wojtek Sobura odnajdują się nie tylko w roli muzyków (i to multiinstrumentalistów, bo oboje nie mają oporu przed wypróbowywaniem nowych dźwięków), ale też razem z siostrami tworzą piosenki. Być może dlatego są one takie różnorodne. Nasz portal objął patronatem medialnym debiutancką płytę zespołu Siostry Łotry, która nosi tytuł „Pierwszy lot ptaka”

Siostry Łotry – logo zespołu

Ich muzyka to akustyczne połączenie folku, piosenki autorskiej, jazzu i popu. W warstwie tekstowej mamy doczynienia z utworami o przemyślanych kompozycjach, zabawy słowem, ironii i czarnego humoru.


Album „Pierwszy lot ptaka” można zamówić tutaj https://chodzasluchy.com/siostry-lotry-pierwszy-lot-ptaka-cd-p-19802.html

Płyta jest dostępna również w serwisach streamingowych pod tym linkiem https://ffm.to/SiostryLotryLotPtaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.