Debiutujący projekt Baṣnia z singlem “Night Of The Lost”

Dziś odbyła się premiera pierwszej piosenki projektu baṣnia – “Night Of The Lost”. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego, który stworzył odrealnioną wizję relacji dwóch starszych kobiet, które zdecydowały się spotkać ze sobą po latach w mroczną, ostatnią na świecie noc.

Piotr Smoleński to reżyser wielokrotnie nominowany i nagradzany na prestiżowych festiwalach m.in. na Yach Film Festival oraz BERLIN MUSIC VIDEO AWARDS, którego teledyski zebrały ponad 700 milionów odsłon na YouTube. Ma charakterystyczny, rozpoznawalny styl, którym w sposób celowy wywołuje u swojego widza zdziwienie albo wręcz konsternację. W 2018 roku poprowadził warsztat z teledysku w stylu Davida Lyncha podczas oficjalnej polskiej wystawy prac twórcy Miasteczka Twin Peaks “Silence and Dynamism” w Toruniu.

Piosenka “Night Of The Lost” jest zapowiedzią płyty, którą projekt baṣnia nagrywał w wakacje pod okiem uznanego niemieckiego producenta Waldemara Sorychty. Jest to najbardziej taneczny i zdecydowanie wyróżniający się na nadchodzącej płycie utwór. Album, który ukaże się na początku 2019 roku, lawiruje między dark popem, post punkiem, cold wave’em i ethereal wave’em. Projekt współtworzą: wokalistka i kompozytorka materiału Baśnia Lipińska, Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej, Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej oraz Filip Onufry Jaremko na perkusji. Na płycie gościnnie zagrał na trąbce Michał Michota.

Baśnia udzielała się wcześniej gościnnie na płytach zespołów God’s Own Medicine i Hidden by Ivy.

 

Podziel się swoją opinią ;)