Demiurg i Esdobe prezentuje drugi singiel „Być albo nie być”

Demiurg i Esdobe, duet promujący właśnie najnowszą EP-kę „Sztuka Latania”, prezentuje drugi singiel pochodzący z tego wydawnictwa, jakim jest utwór „Być albo nie być” z gościnnym udziałem rapera Fozzie oraz wokalistki Mkay.


Spełnianie zamierzonych celów to dla Nas być albo nie być – komentuje Demiurg. – Tym numerem chcielibyśmy przechylić szalę na swoją stronę i udowodnić, że w naszym przypadku bardziej adekwatne jest być. Zachęcam do sprawdzenia najnowszego singla! – dodaje.


Demiurg x Esdobe, „Być albo nie być” (feat. Fozzfor i Mkay):


Za mix i master nowego singla odpowiadają Demiurg i Babinczi, zaś animację przygotowała ekipa Dotsite. Pierwszym singlem duetu był zainspirowany kultowym serialem Breaking Bad kawałek „Jesse Pinkman”.


Esdobe & Demiurg – „Jesse Pinkman” (Video mash – up):


Demiurg, znany wcześniej jako Aaron pochodzi z Wrześni i od kilku lat zasila szeregi Poznańskiej sceny rapowej. Jego pierwsze solowe publikacje miały miejsce w 2009 roku.

W 2010 założył razem z drugim MC Tazerem zespól pod nazwą DmT (Dzieło Moralnego Terroru). W tym samym roku powstało również studio nagraniowe (DmTstudio).

W 2011 razem z producentem Lenzym nagrał mixtape pt. „Ostatni ocalały”.

W 2012 wyszła pierwsza Epka spod szyldu DmT zatytułowana „Dajmonion”, co oznacza krzyk ostrzegawczy przed złem.

W 2013 został obok Fonope i Teabe, jednym z trzech laureatów konkursu organizowanego przez Glamrap i Johnnego Beats.

W 2014 wziął udział w 2. Edycji konkursu organizowanego przez Glamrap pt. „Fresh Swag” i powtórzył sukces. Jeszcze w tym samym roku wyszedł numer pt. „Monocykl”.

W 2015 można było go usłyszeć na rożnych luźnych projektach miedzy innymi hot16challenge, pompuj rap. Poza tym wydał album DmT – Terapia.

W pierwszej połowie 2016 współtworzył projekt The Saiyans, w którego skład wchodził Profesor Smok, Edizz, Adash i on tj. Demiurg. W drugiej połowie 2016 raper dołączył do ekipy Upojeni i na ich kanale można było usłyszeć kilka luźnych kawałków jak i pierwsze single jego z solowego projektu.

W 2017 miała miejsce premiera pierwszego solowego albumu pt. „Nieba nie będzie”, który sam określa jako swój solowy debiut. Aktualnie skupia się na promocji Epki „Szutka latania” nagranej wspólnie z Esdobe.


Esdobe to współzałożyciel Poznańskiego składu Ejbry, który zasilał również Bok oraz Dj Przester. Raper znany jest m.in. z utworów „Zagadka” czy „Spirytystyka”, które zostały wypuszczone jako solowe numery. Reprezentant Poznańskiej Ligi Freestyle, zwycięzca bitwy na Juwenaliach w Poznaniu, wystąpił także na Festiwalu Made in Chicago na jednej scenie z ekipą nagrywającą wcześniej między innymi z B.B Kingiem.


Zajrzyj po więcej:

Demiurg – Facebook

Esdobe – Facebook

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.