Depresyjny debiut Fiasko już 27 października

Już 27 października br. odbędzie premiera debiutanckiego albumu grupy Fiasko „Głupcy Umierają”, którego „motywem przewodnim jest klimat klęski, upadku i porażki, przetykany gdzieniegdzie gorzkim komentarzem społecznym”.


Fiasko to „depresyjno-alkoholowy projekt byłych muzyków metalowej formacji So I Scream”„Głupcy Umierają” składa się z dwunastu ciężkich od frustracji, autodestrukcji, desperacji i rozpaczy utworów. Ponura estetyka naszego zespołu swój zaczątek ma przede wszystkim w tekstach – tłumaczy Tomasz Mielnik, wokalista Fiasko. – Większość z nich została napisana przeze mnie w latach 2011-2013, a tak się akurat złożyło, że byłem w tym czasie mentalnie w bardzo ciemnym, zimnym i smutnym miejscu. Nieprzyjemne wydarzenia z życia prywatnego miały przejmujący wpływ na klimat i ciężar tekstów, które w sposób zupełnie naturalny nadały odpowiedniego kształtu naszej muzyce i wizerunkowi – dodaje muzyk.


Wydawnictwo „Głupcy Umierają” promują cztery single: „Nocne czuwanie”„Myśli Nowoczesnego Robaka”, „Lęk i Odraza w Warszawie”„Depresjada”.Przed kilkoma dniami zespół udostępnił ponadto streaming całego albumu. Krążek „Głupcy Umierają” został zmiksowany przez Grzegorza Mukanowskiego (między innymi Anti-Tank Nun), zaś zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego (między innymi Acid Drinkers i Flapjack). Okładkę zaprojektował Piotr Arnold Peterius, a oprawę graficzną stworzyła Aleksandra „Krucza” Burska. Premierze wydawnictwa będzie towarzyszył specjalny koncert w klubie VooDoo w Warszawie.


Zajrzyj po więcej:

Fiasko na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.