Domi June nagrała album z perkusistą Stinga

APR0318korekta1Dominika Ziemnicka (pseudonim: DOMI JUNE) to utalentowana polska wokalistka, która debiutując w lutym albumem „Faces” udowodniła, że nawet na starcie, trzeba mierzyć wysoko i wyznaczać sobie niemożliwe cele. Do pracy nad płytą udało jej się zaprosić światowej klasy muzyków. Jednym z nich jest Rhani Krija – marokański muzyk, światowej sławy perkusista, od 2003 roku na stałe współpracujący ze Stingiem.

Artysta współpracował również, m.in. z Chick Corea, Craid Davi, M.J.Blige, Placido Domingo, Annie Lennox, czy Black Eyed Peas. Rhani to uczestnik wielu wspaniałych projektów, wśród których jest też zdobywca Grammy Award w 2011 roku – THE IMAGINE PROJECT by Herbie Hancock.

„Jestem niepoprawną optymistką. – mówi Dominika – Chciałam stworzyć album, który spełni moje wszystkie marzenia jako wokalistki, kompozytorki i producentki. W głowie miałam wiele nazwisk mistrzów, o udziale których marzyłam, i cóż mogę powiedzieć – jestem szczęściarą! Poznanie Rhaniego to był zbieg szczęśliwych przypadków, a naszej współpracy pomógł bardzo fakt, że muzyk przyjechał do Polski, aby promować album swojego przyjaciela – Dominica Millera – wieloletniego gitarzysty Stinga, współtwórcy wielu przebojów, w tym „Shape of My Heart”. Otrzymałam zaproszenie na koncert, po którym udaliśmy sie na długą rozmowę…a następnego dnia siedzieliśmy już w studiu!  Teraz marzę, aby zaprosić go na swoje koncerty w Polsce.”

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=ekCsCQ0PqGc[/embedyt]

 

13 kompozycji tworzących album to 13 utworów o niebanalnych melodiach i ciekawych aranżacjach, to 13 historii o prozie i poezji ludzkiego życia.

„Faces” jest autorskim projektem Dominiki zrealizowanym na płaszczyźnie wielokulturowych inspiracji muzycznych, osadzonym w nu i etno jazzie, czasami sięgającym korzeniami aż do Czarnej Afryki. Całość zaś oscyluje wokół estetyki smooth jazzowej. Z jednej strony dźwięki subtelne, melodyjne i refleksyjne, z drugiej pełne werwy, energetyczne rytmy. Fonograficzny debiut Dominiki to mariaż Polski, Angoli, Portugalii, Kanady i Maroka, skąd pochodzą muzycy towarzyszący Artystce na płycie. Całość została nagrana i zrealizowana w słonecznej Portugalii.

 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *