Druga edycja festiwalu muzycznego ,,Głosy o Zmroku 2016″

W najbliższych tygodniach stycznia oraz na początku lutego, w Warszawie odbędzie się kolejna edycja „Głosów o zmroku” – festiwalu muzycznego który łączy kameralne przeżywanie sztuki z ideą popularyzowania jej najznakomitszych dzieł, wydarzenia kulturalnego, którego zdecydowanie brakowało na mapie stolicy.

festiwal GoZ II - logotyp1„Głosy o zmroku” II to nie 8, jak w ubiegłym roku, a aż 9 wyjątkowych koncertów najwybitniejszych artystów klasycznych (Michał Buczkowski, Barbara Piotrowska, Maksym Rzemiński), jazzowych (Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn, Piotr Wrombel, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Maciej „Kocin” Kociński) oraz popowych (Jarek Wist, Kuba Molęda, Chris Schittulli). Przez cztery niedziele stycznia (10, 17, 24 i 31.01) zapraszamy Państwa na Mysią 3 – gdzie każdego wieczoru odbędą się dwa koncerty tradycyjnie podzielone przerwą, podczas której, przy lampce wina zapraszamy do rozmowy z artystami. Mysia 3 to szczególne miejsce dla polskiej kultury – niegdyś budynek Urzędu Cenzury, dziś katalizator sztuki, miejsce z misją. Tegoroczną edycję festiwalu zwieńcza koncert specjalny, odbywający się 7. lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II. Powodzenie zeszłorocznej, pierwszej edycji festiwalu muzycznego przekroczyło nasze oczekiwania jako organizatorów nowego wydarzenia kulturalnego. Aplauz i frekwencja publiczności podczas wspólnych niedzielnych wieczorów, utwierdziła nas w przekonaniu, że „Głosy o zmroku” to potrzebna inicjatywa, która integruje artystów i publiczność oraz skraca dystans między różnymi gatunkami muzycznymi. Podobnie jak podczas zeszłej edycji, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w koncertach różnorodnych artystów, reprezentujących swoją twórczością nurty klasyczne, elegancki jazz i porywający pop, w wyjątkowych aranżacjach. II Edycja jest dla nas nie mniej szczególna niż pierwsza, ponieważ na scenie wystąpią artyści, którzy dopiero rozpoczęli współpracę z nami oraz debiutują na polskiej scenie muzycznej proponując publiczności nowe, nie grywane wcześniej w naszym kraju projekty. Podczas festiwalu odbędą się premierowe koncerty zapowiadające produkcje płytowe – podobnie jak w zeszłym roku w eleganckiej atmosferze i przemiłym nastroju. „Głosy o zmroku” 2016 – warto tam być!

BILETY:

karnet 1-dniowy: 40 zł

karnet 2-dniowy: 70 zł

karnet 3-dniowy: 100 zł

karnet 4-dniowy: 130 zł

karnet 5-dniowy: 160 zł

Bilety są dostępne zawsze bezpośrednio przed wejściem na Festiwal, za pośrednictwem strony internetowej pod adresem: http://veritanostra.pl/festiwal/#bilety oraz w sieci Eventim.

UWAGA miejsca siedzące nie są numerowane i nie ma możliwości ich rezerwacji, prosimy Państwa o punktualność. W razie szczególnych sytuacji prosimy o kontakt pod adresem: daria@veritanostra.pl

 

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

10. stycznia – wejście – godz. 17:30, początek koncertu – godz. 18:00 – Mysia 3

Chris Schittulli  Niezapomniane piosenki francuskie – francuski artysta współpracujący z Agencją VN, jest w trakcie prac nad płytowym wydaniem projektu, to pierwsze koncerty z tym repertuarem w Polsce.

Bogdan Hołownia & Wojciech PulcynJohann Sebastian Bach – inspiracje jazzowe – wirtuozerzy jazzowych interpretacji po Henryku Warsie, zaskoczą Państwa nową aranżacją kompozycji Bacha.

 

17. stycznia – wejście – godz. 17:30, początek koncertu – godz. 18:00 – Mysia 3

Kwartet AquamarineFEELIN’GOOD – koncert premierowy nowej płyty, zawierającej nowoczesne ujęcia znanych standardów muzyki rozrywkowej

Kuba MolędaLife Is Music – znane piosenki zespołu Queen, oraz pierwsze koncertowe wykonania utworów zapowiadających solową płytę.

 

24. stycznia – wejście – godz. 17:30, początek koncertu – godz. 18:00 – Mysia 3

Michał Buczkowski , Aleksander WilgosMelodie hiszpańskie na skrzypce i gitarę – artyści na stałe występujący na festiwalach i koncertach zagranicznych, koncert festiwalowy będzie premierowym w Warszawie.

Kocin Kociński TroProverbs 3:5 –repertuar z płyty nieustannie zdobywającej najlepsze recenzje w Polsce i za granicą, wszystkie grywane kompozycje i projekty są autorstwa „Kocina” Kocińskiego – dwukrotnie nominowanego do nagrody Fryderyka jako najlepszego jazzowego kompozytora roku.

 

31.01 – wejście – godz. 17:30, początek koncertu – godz. 18:00 – Mysia 3

Piotr Wrombel& Mariusz „Fazi” MielczarekKoncert muzyki filmowej.

Jarek Wist Na swojej skórze – solowy materiał z drugiej płyty o tym samym tytule, oraz nowe, specjalnie na tę okazję przygotowane utwory. koncert specjalny:

 

07. lutego – wejście – godz. 17:30, początek koncertu – godz. 18:00 – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Plac Bankowy 1

Maksym Rzemiński & Lucjan Szaliński Bałwas, Anna Ceglińska,Michał Zaborski, Barbara Piotrowska – Inception – koncert z uwielbianym przez publiczność repertuarem z interesującej płyty w autorskich interpretacjach

 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *