Duet Kwiatki z nowym singlem – posłuchajcie „Netflix”

Kwiatki to elektropopowy duet, który powstał w Toruniu z końcem 2017 roku. Tworzą go Ola Góralska oraz Adam Stawicki. Zespół wykonuje muzykę autorską, na którą wpływ ma r’n’b, rap oraz, co ciekawe ulubione piosenki babci Oli. Swój pierwszy utwór „Nie lubię róż” wydali będąc częścią projektu My Name Is New wytwórni Kayax, dziś pora na kolejny utwór od tych młodych muzyków.

Duet w październiku 2017 roku wydał epkę, która znalazła się na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów na rok 2018 przygotowanej przez Brand New Anthem. Dwa miesiące później Ola i Adam zagrali swoje pierwsze koncerty w toruńskich klubach (Końcu Świata i NRD). Supportowali wówczas Siksę i Coals.

This slideshow requires JavaScript.

Dziś Kwiatki grają regularnie koncerty w całej Polsce. Doświadczenie sceniczne nabywali grając min. przed Agnes B., Swiernalisem, Anią Dąbrowską, czy też Rebeką. Ola i Adam są również podopiecznymi tegorocznej edycji Tak Brzmi Miasto, dzięki czemu mieli okazję wystąpić podczas showcase’u w Krakowie oraz biorą udział w projekcie My Name Is New wytwórni Kayax.

 


Utwór „Nie lubię róż”, który został wydany przez wcześniej wspomniany Kayax w ramach projektu MNIN, pomógł młodym muzykom dotrzeć do szerszego grona słuchaczy.


Najnowszy singiel „Netflix” do którego powstał również teledysk to muzyczna kompozycja Adama oraz Jacka Bałchana. Krótka opowieść o rozterkach młodego człowieka, który musi zmierzyć się z trudami pierwszej pracy. Ta niekiedy przynosi niestety tylko złe wspomnienia i rozczarowanie. Ola, która odpowiada za warstwę tekstową, o najnowszej produkcji mówi:

„Zawsze starałam się być samodzielna, dlatego też szukam sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Śpiewałam w zespole weselnym, pracowałam w fabryce, dziś piszę artykuły do lokalnych gazet. W ten sposób zbieram doświadczenie, ale razem z nim… dużo stresu i często mało pieniędzy. Chciałabym, aby Netflix krzepił serca wszystkich wykorzystanych i niedocenianych w pracy. ”

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kwiatkimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/kwiatkimusic/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCApJpNjdhRwI5TQryi2yEyg