Dzień Kobiet należy do Girls On Fire

Girls on Fire, to trio, które nie daje zapomnieć o sobie. Piosenki dziewczyn rodem z Wrocławia, nie powstają ot tak. Każda z kompozycji, a w szczególności „Siła Kobiet”, czy „Break the Walls” mają swoje przesłanie.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu organizacji działających na rzecz kobiet. Już za chwilę Dzień Kobiet, dlatego też wokalistki nie próżnują! Marzec przyniesie artystkom kilka koncertów, a także… premiera teledysku!


– Jesteśmy kobiecym zespołem, od początku staramy się mówić głosem tych, które nie mają odwagi, siły przebicia albo możliwości zawalczenia o siebie. Chcemy pokazywać, ze siła i solidarność kobiet mogą przełamywać bariery zarówno te zewnętrzne, jak i blokady, które są w nas samych. Postarałyśmy się więc wykorzystać każdą okazję, aby marzec był dla nas wyjątkowo pracowity – zarówno muzycznie, jak i pod względem podkreślania pewnych problemów i aktywności na rzecz kobiet – wyjaśnia Joanna Cholewa z Girls on Fire.


Dokładnie w Dniu Kobiet, czyli 8 marca dziewczyny wystąpią gościnnie w audycji muzycznej Radia Wrocław. Już następnego dnia, czyli w piątek, 9 marca w ramach „Babskiego Grania” we wrocławskim Imparacie zagrają koncert na rzecz Centrum Praw Kobiet.Z kolei 15 marca Girls on Fire będzie można posłuchać w Starym Klasztorze przy okazji rozdania nagród „Warto” Gazety Wyborczej, a 17 marca staną jeszcze na scenie konferencji dla kobiet „Ladies Day”.


– Wszystkie te inicjatywy są dla nas bardzo ważne i dotykają nieco innych, ale równie ważnych spraw. „Babskie Granie” ma szansę stać się ważną imprezą cykliczną – nie tylko muzyczną, ale i nagłaśniającą pewne potrzeby i problemy związane z prawami kobiet. Koncert z okazji rozdania nagród „Warto” to  impreza dla artystów i artystek, którzy tworzą sztukę z przesłaniem, zaangażowaną w życie naszego miasta. Zaś Ladies Day to wydarzenie dla kobiet chcących rozwijać się zawodowo, biznesowo i poszukujących kontaktów i wsparcia do osiągnięcia swojego sukcesu – tłumaczy Monika Wiśniowska-Basel.


Dziewczyny z zespołu Girls on Fire to finalistki III edycji programu X Factor. W trakcie Euro 2016 piosenki jak „Klątwa Portugalska” czy „Ale się działo” cieszyły się niezwykłą popularnością w internecie i mobilizowały kibiców do gorącego wspierania polskich piłkarzy.W podsumowaniu 2017 roku przez OKO.press zespół znalazł się w zacnym gronie kobiet, tuż obok Agnieszki Holland czy Marty Frej, które walczyły o społeczne prawa człowieka. Często występują też w trakcie imprez charytatywnych i sportowych zachęcając do pomagania innym. Z kolei ich utwory „Kto da więcej?” oraz „Siła kobiet” przez wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dziesiątce plebiscytu „Będzie głośno” Polskiego Radia.


Przeczytaj także:

[TYLKO U NAS] Girls on Fire – „Cały nasz projekt wziął się z pasji, przyjaźni i chęci zrobienia czegoś na własną rękę

G.O.F. i ich ,,Siła Kobiet” – płyta stworzona przez kobiety, której powinien posłuchać każdy facet


Zobacz także:

Girls on Fire – strona oficjalna

Facebook

You Tube

Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.