„Ej Maria” – najnowszy teledysk Marii Peszek!

Maria Peszek po raz kolejny zaskakuje odważnym tekstem i videoklipem. Zanim obejrzycie teledysk i posłuchacie tego kawałka, nastawcie się najpierw na mocne wrażenia wzrokowo-słuchowe…

„Kiedy Maria powiedziała mi, że chciałaby zrobić bardzo osobisty klip do „EJ MARIA” pomyślałam, odważnie. Pomimo fali hejtu w necie, chce jeszcze bardziej pokazać ludziom siebie. No dobra – pomyślałam sobie – mówią, że lesba, że niekobieca – OK – pokażmy, że tak na prawdę to facet jest, dziwny jakiś, że pęta się bez celu po świecie. Chciałam żeby to była historia o ludziach, których łatwo ocenić, zamknąć w gettcie złego słowa. Szukałam w jej bohaterach piękna, radości, dobrej energii. Momentów które sprawiają, że życie jest piękne mimo jego brzydoty.” – mówi o historii pokazanej w obrazku Anna Maliszewska.

Klip możecie obejrzeć poniżej


Płyta Marii Peszek „KARABIN” ukazała się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Na oficjalnym kanale artystki w serwisie youtube opublikowany został kolejny teledysk promujący ten krążek. Tym razem zobrazowany został utwór „EJ MARIA”podobnie jak poprzedni zrealizowany wg. scenariusza i w reżyserii Anny Maliszewskiej. Zdjęcia do klipu odbyły się na przełomie sierpnia i września w stolicy Ukrainy – Kijowie.
„KARABIN” to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.

A już 23 września startuje jesienna trasa koncertowa Marii Peszek, natomiast 21 października ukaże się winylowe wydanie albumu „KARABIN”. 

23.09 – LUBIN / CK MUZA
24.09 – KĘDZIERZYN-KOŹLE / DK CHEMIK
14.10 – SOPOT / SCENA
27.10 – KRAKÓW / ŁAŹNIA NOWA
28.10 – RZESZÓW / LUKR
11.11 – POZNAŃ  / MTP 2
18.11 – KATOWICE / MEGA CLUB
19.11 – WROCŁ AW / STARY KLASZTOR
24.11 – WARSZAWA / STODOŁ A
26.11 – GDYNIA / UCHO


Maria Peszek to polska aktorka i wokalistka spod znaku muzyki alternatywnej i eksperymentalnej. Córka znanego aktora Jana Peszka. Oprócz dokonań muzycznych i teatralnych na swoim koncie ma także role filmowe między innymi w „Wiedźminie” i „Nocnym graffiti”. Zadebiutowała w 2005 roku na scenie muzycznej wydając tak genialne kompozycje jak: „Nie mam czasu na seks”, „Mam kota”, „Miły mój” czy „Pieprzę cię miasto”. Jako wokalistka została uhonorowana kilkoma nagrodami – w tym Nagrodą Publiczności na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Fryderykami za album „Miasto mania” w kategorii Nowa Twarz Fonografii i Produkcja Muzyczna Roku.

W 2007 roku po raz pierwszy wystąpiła na Off Festiwalu.

Rok później wydała drugi krążek – „Maria Awaria”. Singlem promocyjnym był kontrowersyjny utwór „Ciało”. Płyta okazała się sukcesem komercyjnym i szybko osiągnęła status platynowej. Artystka otrzymała za nią dwa Fryderyki w kategorii Autorka Roku oraz Album Roku – Alternatywa. Za produkcję odpowiedzialny jest Andrzej Smolik.

W lutym 2014 roku ukazała się koncertowa płyta „Jezus Is aLIVE”, którą Maria Peszek podsumowała trasę promującą album „Jezus Maria Peszek” z października 2012 roku.

Dyskografię artystki uzupełnia album „Karabin” z 2016 roku, z którego pochodzi kapitalny utwór „Polska A B C i D”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *