Eklektik już w sobotę zagra w klubie New York

Weekend za pasem. Czas rezerwować wolny czas na dobrą zabawę. Tym razem mamy dla Was ogromną porcję doskonałej muzyki. Już w sobotę na scenie łódzkiego klubu New York zagra zespół Eklektik!


Eklektik to mieszanka wybuchowa. Połączenie wszelkiej maści stylów muzycznych zakorzenionych w rockowym zgiełku.

Z jednej strony ostre, wypełniające muzyczną przestrzeń brzmienia gitar, tętniący niczym bicie serca puls basu, potężne uderzenia bębnów, z drugiej cała gama klawiszowych barw, od klasycznego fortepianu do syntezatorowo – psychodelicznych odjazdów. Do tego wszystkiego odrobina smakowitych partii saksofonu. Całości dopełnia ciepły a zarazem mocny głos wokalistki.Eklektyczny styl jest rezultatem współpracy znanych i doświadczonych muzyków toruńskiej sceny lat 80-90, grających m.in. w Kobranocce, Rejestracji czy Bikini.

Nowofalowe zamiłowania klawiszowca, słabość do rocka progresywnego basisty i gitarzysty, smooth jazz’owe klimaty saksofonisty. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą całość. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwięków odnajdują własną, eklektyczną ścieżkę.

Tematyka utworów jest bardzo różnorodna. Od lirycznych, zmysłowych tekstów po postpunkowe protest songi.

Historię zespołu Ekletkik należy podzielić na 2 etapy. Pierwszy z męskim poetyckim wokalem, oraz obecny z żeńskim pełnym rockowej mocy ale także zmysłowości.

Rok 2013 to Intensywna praca nad materiałem, koncerty i realizacja projektów w studio. Kilka utworów jest na topie internetowych rozgłośni radiowych, m.in. Radio Bunt, Radio Lagoon FM, Radio Verulam.

W 2014 zespół zajmuje II miejsce na ogólnopolskim festiwalu Rockowania . Po tym wydarzeniu następuje okres personalnych zmian (gitara i wokal). W obecnym składzie Eklektik działa od roku 2016. Do sukcesów z tego okresu można zaliczyć udany support Kultu w Toruńskiej Od Nowie czy I miejsce na liście przebojów Polisz Czart z utworem „Zwątpienie”. 

Zespół stworzył w 2012 Jurek S2 Czarniecki, weteran toruńskiej sceny muzycznej.

Eklektik tworzą: Klaudia Derda – wokal, Jerzy Czarniecki – klawisze, Kacper Katolik -gitara, Waldemar Zaborowski – saksofon, Piotr Warszewski– gitara basowa, Maciej Felka – perkusja

Eklektik

Start godz. 18:00 – bilety w cenie: 15 zł przedsprzedaż/25 zł w dniu koncertu


Zajrzyj po więcej:

Eklektik – Facebook

Klub New York – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.