Ekstraklasa polskiego stoner rocka w Gdyni

Red Scalp z nową absolutnie fenomenalną płytą „The Great Chase in the Sky”, Tortuga ze świetnie ocenianym nowym longplayem „Deities” i rock’n’rollowa maszynka w postaci gdańskiego Piołuna – tak zapowiada się sobotni wieczór w gdyńskim klubie Desdemona.


Red Scalp to zespół-fenomen. Są jedną z najbardziej charakterystycznych i niepowtarzalnych, a przy tym bez dwóch zdań jedną z najbardziej lubianych ekip w polskim stoner rocku, albo nawet rocku w ogóle. Od lat organizują własny letni festiwal, na który bilety wyprzedają się na pniu. Ich koncerty to połączenie rockowej imprezy i indiańskiego rytuału. Na koncie mają trzy znakomite albumy: „Rituals”, „Lost Ghosts” oraz najnowszy: „The Great Chase In The Sky”. Do gdyńskiej Desdemony zawitają właśnie w ramach trasy promującej ostatni krążek.

Tortuga to stoner-doomowy potwór z Poznania. Ich muzyka jest znakomicie tripująca i wgniatająca w ziemię. Ciężar jest zresztą jedną z ich specjalności – drugą pozostaje opowiadanie historii. Do Gdyni zawitają ze swoim nowym, drugim albumem „Deities”, zbierającym entuzjastyczne recenzje na całym świecie.


Piołun piszą o sobie, że ich muzykę można określić jako nowoczesny rock’n’roll, szwendający się po gatunkach pokrewnych i oparty na piosenkowych formach z wyraźnymi melodiami i specyficznymi tekstami. To wszystko prawda, ale dodajcie sobie do tego niezbyt często spotykany luz, podwórkowość i zawiadiackość, za jaką w rock’n’rollu można tylko zatęsknić. Oni mają to wszystko.


Bilety na koncert kosztują 30 zł – do nabycia wyłącznie na bramce w dniu koncertu.