Elektryczne Gitary prezentują nowy utwór „Podróżnicze Sny 2020”

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór – „Podróżnicze sny 2020”. Jest to zarazem zapowiedź nowego albumu formacji, który ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records.

Podróżnicze sny 2020” to optymistyczna melodia, o brzmieniu charakterystycznym dla Elektrycznych Gitar. Pierwotna wersja utworu ukazała się na solowym albumie Sienkiewicza Powrót brata” z roku 2003, a teraz kawałek powraca w nowej, subtelnej, nieco wakacyjnej aranżacji. Towarzyszy mu teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka, ze zdjęciami Jakuba Jędrzejewskiego w słonecznym pejzażu Teneryfy.

Podróżnicze sny 2020” zapowiadają album „2020„, który ukaże się 30 kwietnia i będzie pierwszym od czterech lat wydawnictwem Elektrycznych GitarKuba Sienkiewicz powiedział: „To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie„. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, „Dzieci” oraz „Człowiek z liściem„. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu.


Zajrzyj po więcej: