Eluktrick i „The Upside Down”, czyli pierwszy polski teledysk VR 360

Loose Wire Records i Eluktrick prezentują swój pierwszy teledysk 360 VR. Ilustrację do singla „The Upside Down” stworzono w kooperacji z Horizon Films. Ów utwór  pochodzi z nowego albumu Eluktricka, „Hieroglyphic Apostrophes”​.


Jak informuje wydawca, „w pewnym sensie projekt ten można opisać jako zwyczajny klip, ale immersyjny i interaktywny charakter najnowocześniejszej technologii 360 VR sprawia, że jest on zupełnie nowym doświadczeniem dla słuchacza/widza”.


Loose Wire i Horizon Films rozpoczęli pracę nad teledyskiem VR w drugiej połowie 2016 roku. Stworzyli koncepcję i napisali scenariusz do fabularnego teledysku 360 VR (zostanie nakręcony w wielu lokalizacjach, z dużą scenografią i licznym zespołem aktorów, tancerzy oraz performerów) do przedostatniego kawałka z pyty „Hieroglyphic Apostrophes” ​– „All/Most”​. ​Technika VR znajduje się obecnie w swej początkowej fazie, a podczas powstawania rzeczonego klipu ​Horizon i Loose Wire zrobili wiele VR-owych testów z różnymi rodzajami kamer, wariantami oświetlenia, eksperymentując przy tym z wyglądem i zachowaniem aktorów i muzyków współdziałających z kamerą 360.


Rezultatem pierwszego kontrolowanego eksperymentu VR z profesjonalnymi tancerzami, akrobatami oraz zespołem – a do tego kostiumami, oświetleniem i choreografią – jest ostateczna wersja klipu 360 VR „The Upside Down”​. Nakręcono go pod koniec sierpnia 2017 roku w niesamowitych wnętrzach Teatru Barakah w Krakowie. Przy tej okazji Loose Wire po raz pierwszy oficjalnie kolaborował  z Grupą Locomotora​, której artyści wezmą też udział w klipie VR „All/Most”​.


„The Upside Down” zobaczymy po raz pierwszy ​podczas specjalnego koncertu​, a odbędzie się on 11 listopada br. w Pięknym Psie ​w Krakowie, jako jedno z wydarzeń festiwalu Tak Brzmi Miasto​. Loose Wire zapewni kilka par gogli VR, dzięki którym widzowie będą mogli doświadczyć wirtualności teledysku w najwyższej jakości 4K. Internetową premierę obrazu 360 zaplanowano na 13​ ​listopada​ 2017.Zajrzyj po więcej:

Eluktrick na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.