Eluktrick zagra we wrocławskim klubie Alive

Już w najbliższą sobotę, tj. 27 stycznia br., we wrocławskim klubie Alive wystąpi zespół Eluktrick. Tego samego dnia zaprezentuje się tu także grupa loTH.


Lokal Alive mieści się przy ulicy Kolejowej 12 we Wrocławiu. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20. Bilety nabędziemy w dwóch wariantach cenowych: 10 złotych w przedsprzedaży i 15 złotych w dniu koncertu.


Krakowska formacja Eluktrick powstała w 2006 roku podczas przypadkowego spotkania amerykańskiego tekściarza i wokalisty oraz polskiego gitarzysty. Twórczość muzyków porównuje się do dokonań klasyków sceny niezależnej zza oceanu, jak na przykład The Velvet Underground czy The Stooges, z domieszką nowoczesnych brzmień. Piosenki są zbudowane z awangardowych tekstów, sekcji rytmicznej, gitary i klawiszy. Zestaw składający się z dźwięków tradycyjnego fortepianu i elektronicznych efektów uzyskiwanych za pomocą syntezatorów definiuje tę muzykę jako avant-rock, psychodelia, indie i punk w jednym. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy: debiutancki „AdJustMeant” wydany nakładem Loose Wire Records z dystrybucją Rockers Publishing oraz „Hieroglyphic Apostrophes” opublikowany w 2017 roku.  Eluktrick zagrał dotychczas ponad sto pięćdziesiąt koncertów na festiwalach i w klubach w całej Polsce, a także na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, na Litwie, Łotwie, w Szkocji, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.Z kolei loTH to naturalna konsekwencja drogi twórczej Macieja Sołtysa. Wcześniej pod szyldem Balsam, później Ode to Venus, loTH pracował nad materiałem, który ukazał się w roku 2016 na winylowej płycie zatytułowanej „Between Terminal God”. Do ich najważniejszych sukcesów należą: zdobycie Grand Prix na dziewiątej edycji Wrocławskiego Festiwalu Muzycznych Form oraz zajęcie trzeciego miejsca na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 2016.

W skład loTH wchodzą: Maciej Sołtys (wokal), Paweł Dracz (bas), Marcin Pośpiech (perkusja), Stanisław Bitka (opcjonalnie gitara), Marcin Karel (gitara, klawisze) i Bartek Blumczyński (klawisze).


Zajrzyj po więcej:

Eluktrick na Facebooku

Eluktrick na Soundcloud

loTH na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.