Eryk Waszczuk i Mario Szaban z premierą singla „Zamień się ze mną na marzenia”

Eryk Waszczuk Mario Szaban

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., odbyła się premiera wspólnego singla wokalistów znanych z programu „The Voice of Poland”: Eryka Waszczuka i Mariusza Szabana. Utwór „Zamień się ze mną na marzenia” jest nową odsłoną piosenki nagranej w latach 80. przez Stanisława Soykę i Krzysztofa Antkowiaka. 


Ze względu na uniwersalny tekst piosenki autorstwa Jacka Cygana postanowiliśmy stworzyć własną jej wersję. Do udziału w nagraniach zaprosiliśmy znakomitych muzyków: Mariusza Szabana, uczestnika ostatniej edycji programu „The Voice of Poland”, na instrumentach klawiszowych zagrał Łukasz Kozera z zespołu Hengelo, a na saksofonie Marcin Kajper, który współpracuje na stałe z Rayem Wilsonem, byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis – mówi Sebasian Płatek, manager Eryka Waszczuka.


Producentem utworu jest Szymon Folwarczny odpowiadający za wyprodukowanie wszystkich dotychczasowych singli Eryka. Wcześniej współpracował ponadto z takimi wykonawcami, jak Monika Brodka czy Kamil Bednarek. Okładkę zaprojektowała Marta Kuziów.Eryk Waszczuk to pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego 13-letni wokalista, uczestnik pierwszej edycji programu telewizyjnego „The Voice Kids” emitowanego na antenie TVP2, gdzie zasilał drużynę Edyty Górniak. Jego udział w „Przesłuchaniach w ciemno” i wykonanie piosenki „When A Man Loves a Woman” Michaela Boltona wyświetlono w serwisie YouTube ponad sześć milionów razy. Wokalista jest laureatem wielu konkursów muzycznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w Międzyrzecu Podlaskim. Występował w zespole Chwilka z Białej Podlaskiej. W czerwcu 2018 roku wydał swój debiutancki singiel, czyli cover przeboju „One” z repertuaru grupy U2. Do utworu powstał teledysk zrealizowany w Katowicach oraz w rodzinnym Międzyrzecu Podlaskim. Klip emitowano na antenach regionalnych i lokalnych, a także w telewizji ogólnopolskiej. Video zostało zauważone przez największe portale informacyjne w Polsce. W serwisie YouTube obejrzano go ponad sto czterdzieści tysięcy razy. Po sukcesie „One” Eryk zmierzył się z przebojami duetu Marcus & Martinus, „Without You” (ponad sto trzydzieści tysięcy wyświetleń na YouTube) oraz „Mercy” Shawna Mendesa (ponad czterdzieści tysięcy odtworzeń na YouTube). W listopadzie ukazał się pierwszy autorski singiel Eryka. Piosenka zagościła na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom i jest tam nadal obecna. Wszystkie utwory Eryka dostępne są w sklepach z muzyką cyfrową.


Mario Szaban to wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest pomysłodawcą i założycielem warszawskiego studia Sound and More. Na swoim koncie ma dwa albumy: „Pierwszy stopień” i „Second degree”. Współpracował z takimi muzykami, jak Ewa Bem, Jacek Piskorz, Piotr Cugowski, Robert Kubiszyn, Kuba Badach czy Patricia Kazadi. Wyprodukował płytę Roberta Janowskiego zatytułowaną „Nieważkość”. W zakończonej pod koniec 2018 roku dziewiątej edycji „The Voice of Poland” Mario wykonał znane standardy muzyki r’n i pop, między innymi „Home” Michaela Buble czy „End of The Road” z repertuaru Boyz II Men. Drugi z wymienionych doczekał się ponad 410 000 odsłon w serwisie YouTube. Kilka dni temu ukazał się nowy singiel Mariusza, „Wyprowadzam się z siebie”, będący zapowiedzią albumu „Pomiędzy niebem a ziemią”, którą artysta planuje wydać jesienią tego roku. Mariusz jest kompozytorem i producentem nagrania, a tekst do najnowszego singla napisał Rafał Bryndal.


zajrzyj po więcej:

Eryk Waszczuk na Facebooku
Mario Szaban na Facebooku


Eryk Waszczuk Mario Szaban
fot. Sebastian Platek