„Fading All Out”, czyli nowy singiel zespołu Kroki na Sofar Sounds

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiego albumu… Kroków właśnie! Podczas live sesji dla Sofar Sounds zespół zaprezentował kolejny po singlu „Balon” utwór umilający oczekiwanie na ową płytę.


Fading All Out” to przebudzenie tuż po zimowym letargu – mówią Kroki. – To nadzieja tuż po beznadziei. Ciepły wiatr, który pomaga nam stanąć na nogi i podjąć dobre decyzje. Kreujemy rzeczywistość. Mamy wpływ na wiele rzeczy wokół. Cieszymy się, że możemy powrócić z nową płytą w powiększonym składzie koncertowym, w dodatku na „deskach” Sofaru! To nowy rozdział jednocześnie świetnie nawiązujący do naszych początków. Strzepujemy z ramion zimowy kurz i zostawiamy Was z kolejnym, wiosennym singlem, który promuje nasz długogrający debiut.


Kroki stanowią wypadkową trzech muzycznych światów. W skład grupy wchodzą: producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał jest przykładem na to, jaki może być efekt spotkania trzech artystycznych indywidualności. Płyta EP „Stairs” zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami, a jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA, a także wieloma nominacjami do nagród, między innymi Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej – Warto.


Piosenka „Balon” promuje drugie wydawnictwo formacji, którego premierę zaplanowano na czerwiec tego roku. To też pierwszy singiel Kraków z tekstem w ojczystym języku. Drugim utworem reprezentującym nowy materiał jest zagrany podczas live sesji Sofar Sounds „Fading All Out”.


zajrzyj po więcej:

Kroki na Facebooku
Kroki na Instagramie


fot. Ola Bodnaruś