„Falling Slowly”- nowy singiel Natalii Szczypuły

Najnowszy singiel Natalii Szczypuły to utwór w zupełnie innym klimacie. To piosenka niezwykle emocjonalna, poruszająca, a jednocześnie tajemnicza. Można z powodzeniem przypisać ją do kategorii muzyki filmowej. Malowniczości nadaje jej ciepła, przestrzenna warstwa muzyczna, nad którą unosi się hipnotyzujący głos Natalii.

Tym razem tekst napisany został po angielsku –Natalia uznała, że w ten sposób skuteczniej będzie w stanie wyrazić to, co chciała przekazać w piosence. Artystka studiowała wokalistykę na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, język angielski jest też jej ogromną pasją, dlatego porusza się w nim niezwykle swobodnie. Utwór opowiada o miłości, a artystka za pomocą malowniczych metafor opisuje proces zakochania – zupełnie niespodziewanego, jak huragan w słoneczny dzień, czy słodki sen po przebudzeniu –dosłownie zwalający z nóg. Ekspresyjności dodaje utworowi improwizacja instrumentalna w wykonaniu doskonałego basisty – Żeni Betlińskiego. Za produkcję utworu niezmiennie odpowiada Mateusz Witkowski.

Towarzyszący utworowi teledysk został utrzymany w filmowym klimacie. Ujęcia nakręcono na sali kinowej- Kino Nowe Horyzonty. Autorem teledysku jest Rafał Rudzki (Vintage Sessions). Utwór i towarzyszący mu teledysk ponownie można opisać słowem „glamour”.

 Utwór i towarzyszący mu teledysk ponownie można opisać słowem „glamour”. Natalia o piosence: „Utwór powstał tak naprawdę bardzo dawno temu, ale początkowo nie miałam na niego pomysłu. Patrząc na warstwę tekstową uznałam, ż e doskonale sprawdziłby się tutaj klimat filmowy, przestrzenny, otulający. Nasz producent i pianista, Mateusz Witkowski, doskonale zrozumiał moją wizję i stworzył piękną aranżację . Na koncertach, zapowiadając ten utwór, zawsze proszę słuchaczy, żeby zamknęli oczy i pozwolili, by otuliła ich ta muzyka. Myślę , że tak tego utworu słucha się najlepiej. Dla mnie jest on niezwykle emocjonalny, głęboki. Teledysk miał oddać jego malowniczość – sala kinowa, zachód słońca widziany z okna pociągu, wyśpiewywanie emocji. Mam nadzieję , że każdy znajdzie w utworze coś dla siebie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.